Кліматичний саміт схвалив фінансування країнам, що розвиваються
Кліматичний саміт схвалив фінансування країнам, що розвиваються

Кліматичний саміт схвалив фінансування країнам, що розвиваються

Країни-учасниці Кліматичного саміту ООН COP-29 погодили нову колективну угоду щодо кліматичного фінансування у розмірі 300 мільярдів доларів на рік, цю суму називають вкрай недостатньою.

За даними CNN, під час саміту COP29 у Баку, Азербайджан, багаті країни зобов'язалися надавати бідним країнам 300 мільярдів доларів щорічно до 2035 року, щоб допомогти їм впоратися з дедалі катастрофічнішими наслідками кліматичної кризи – цифра, яку багато країн, що розвиваються, критикували як вкрай недостатню, передає Українська правда.

Угода була досягнута після більш ніж двох тижнів складних переговорів і суперечок.

Обіцяна сума, однак, не дотягує до 1,3 трильйона доларів, які, за оцінками економістів, необхідні для того, щоб допомогти країнам, що розвиваються, впоратися з кліматичною кризою, і це викликало шалену реакцію багатьох країн, що розвиваються.

Саміт COP29 значну увагу приділив фінансам – життєво важливому кліматичному питанню, але одному з найгостріших у політичному плані.

Багаті країни, які в переважній більшості несуть відповідальність за історичну зміну клімату, домовилися у 2009 році надавати країнам, що розвиваються, 100 мільярдів доларів на рік до 2020 року. Це зобов'язання, яке вже вважалося вкрай недостатнім, було виконане лише у 2022 році, на два роки пізніше встановленого терміну.

"Велика сімка" закликала виділити країнам, що розвиваються, до виділення 500 мільярдів доларів. Але багатші країни відкинули вищі цифри як нереалістичні за нинішніх економічних обставин.

Джерело матеріала
loader
loader