Новий центр буде оснащений найсучаснішим обладнанням Huawei, яке виробник передав університету в межах угоди про реалізацію спільного проєкту. Також «Хуавей Україна» забезпечить проведення ренноваційних і сервісних робіт в приміщеннях майбутнього центру. Метою цієї ініціативи є створення інноваційного середовища для розвитку та вдосконалення галузі ІКТ і підготовка майбутніх спеціалістів для ринку телекомунікацій.
Huawei Excellence Center складатиметься із трьох просторів — ІКТ Академії Huawei, лабораторії мобільних мереж і лекційної аудиторії. Основними напрямами діяльності центру стануть освітні програми, підтримка стартапівта участь в міжнародних проєктах, що сприятиме розвитку інновацій у сфері ІКТ. Також у планах створення на базі Huawei Excellence Center лабораторії 5G у межах наявного проєкту Erasmus+ SECURE. Даний проєкт скерований на розвиток науково-дослідних центрів в Україні та Грузії для поліпшення рівня кібербезпеки і сприяння інтеграції цифрового суспільства в умовах нових геополітичних викликів.
«Ми надзвичайно раді долучитися до створення нового простору — Huawei Excellence Center. Ця ініціатива означає для нас не лише передачу передових рішень задля розвитку освітнього процесу. Таким чином ми інвестуємо в таланти, у майбутнє молоді і галузі ІКТ. Також ми розглядаємо цей крок, як момент поглиблення нашого партнерства з Київським авіаційним інститутом. Ми завжди відкриті для проведення семінарів та спільних досліджень, які допоможуть студентам і викладачам КАІ випробувати усі можливості новітніх технологій. Спільними зусиллями ми можемо побудувати екосистему, що сприятиме розвитку галузі й готуватиме наступне покоління лідерів до викликів цифрової ери», — прокоментував Тоні Цао, генеральний директор «Хуавей Україна».
У межах партнерства компанія «Хуавей Україна» передала ДУ КАІ перший пакет обладнання -комутатори, маршрутизатори, брандмауери та точки доступу Wi-Fi 7 (Datacom, Security, WLAN), а також інтерактивну панель Huawei IdeaHub діагоналлю 65 дюймів для навчальних цілей. Студенти, що навчаються за спеціальностями комп’ютерних наук та інженерії, кібербезпеки і захисту даних, радіотехніки та ІКТ, поглиблюватимуть свої знання на базі наданих інноваційнх технологічних рішень, братимуть участь у змаганнях, хакатонах, конференціях, також проводитимуться курси підвищення кваліфікації викладачів тощо.
«Хочу подякувати «Хуавей Україна» за підтримку. Наші студенти люблять працювати з вашим обладнанням і брати участь у всіх заходах, які ви для них проводите. На останньому конкурсі виграли дві наші команди, і вони були надзвичайно щасливі з цього приводу. Також важливо, що всі завдання, які ви надали студентам на цьому конкурсі, були пов'язані з розвитком та відбудовою України. Сьогодні ж, ми раді розпочати новий спільний проєкт, який є дуже логічним продовженням нашої співпраці. Країні дуже потрібні хороші інженери, і важливо, щоб під час навчання вони отримували доступ до найкращого технічного обладнання. Пишаємося тим, що разом з вами ми можемо забезпечувати високий рівень телеком-освіти для майбутніх фахівців індустрії», — зазначила Ксенія Семенова, в.о. президентки Державного університету «Київський авіаційний інститут».
«Сьогодні ми робимо новий крок на шляху плідної співпраці. Зазначу, що ми є одним із провідних технічних університетів Україні, у нас працюють фахівці, які вивчають телекомунікації протягом усього свого професійного шляху. Близько 40% студентів КАІ вивчають комп'ютерні науки, на факультеті обчислювальної техніки. Також тут є доволі потужний факультет телекомунікацій. І саме тому дуже важливим є те, що сьогоднішні студенти навчатимуться на передовому галузевому обладнанні від Huawei, що допоможе їм підготуватися до їхньої майбутньої кар’єри. Сподіваюся, що незабаром наші викладачі зможуть відвідати навчально-практичний семінар в українському офісі Huawei, аби також дізнатися більше про роботу професійного обладнання від провідних експертів компанії. Таким чином, поєднуючи ресурси та досвід корпоративного світу із зацікавленістю й креативністю академічних кіл, ми зможемо досягти проривів, які принесуть користь не лише Україні, а й усій світовій спільноті», — додав Петро Чернишов, голова наглядової ради ДУ КАІ.
Співпраця ДУ КАІ та «Хуавей Україна» розпочалася у 2020 році. За цей час компанія передала сучасне мережеве й серверне обладнання для організації наукової діяльності, поліпшення ефективності роботи університету і підготовки молодих фахівців, що прагнуть розвиватися та здобувати нові навички у сфері ІКТ.
***
ІКТ Академія Huawei працює над фундаментальною підготовкою фахівців у сфері ІКТ, відкриває спеціалізовані лабораторії із новітніми технологіями навчання, а також підвищує кваліфікацію викладачів і допомагає навчальним закладам удосконалювати систему освітніх програм. Окрім того, ІКТ Академія Huawei надає студентам доступ до ІКТ-продуктів і технологій Huawei та сприяє розвитку талантів. Сьогодні ІКТ Академії Huawei функціонують у 16 вищих навчальних закладах у 5 містах України. Основні напрями навчання — штучний інтелект, Big Data і хмарні обчислення, інтернет речей, маршрутизація та комутація, кібербезпека, зберігання даних і бездротові локальні мережі.
Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення у різних сферах (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої, хмарні сервіси, digital power), компанія інвестує значні ресурси в фундаментальні дослідження, концентруючись на технологічних проривах, які просувають світ уперед. У компанії працюють понад 207 000 співробітників у більше ніж 170 країнах, які обслуговують 3 мільярди клієнтів і споживачів у всьому світі. Компанія Huawei заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам. В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність із 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Хуавей Україна» охоплює чотири напрями: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток. Упродовж 2022-2023 років компанія разом із партнерами проводила комплексні проєкти з надання гуманітарної та технічної підтримки по всій Україні й активно розвивала екосистему у сфері освіти. Дізнайтеся більше на сайті: huawei.com/ua.
Реклама, згідно пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України №2849-IX від 31.03.2023