Розмір пенсії в Україні залежить від кількох важливих чинників, таких як страховий стаж, офіційна зарплата і регулярність сплати пенсійних внесків. Щоб забезпечити гідні виплати у старості, українцям варто знати ключові правила формування пенсійного забезпечення.
Максимальний розмір пенсії
У 2024 році максимальна пенсія в Україні становить 23 610 гривень. Щоб досягти такого рівня виплат, потрібно мати як мінімум 35 років страхового стажу і офіційний місячний дохід у розмірі не менше 67 457 гривень.
Законодавство обмежує суму виплат, навіть якщо ви сплачуєте внески з вищих доходів. Це стосується більшості українців, які не мають особливих заслуг перед державою, за які надаються додаткові надбавки- пише Пенсійний фонд України.
Фактори, що впливають на розмір пенсії
-
Офіційна зарплата: Рівень вашої пенсії напряму залежить від розміру заробітної плати, з якої роботодавець сплачує внески до Пенсійного фонду. Вища зарплата – більші відрахування, що формують основу вашої майбутньої пенсії.
-
Тривалість стажу: Щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати мінімум 21 рік страхового стажу. Чим більше стажу, тим вищими будуть виплати. Регулярна офіційна робота значно впливає на накопичення цього стажу.
-
Добровільні внески: Громадяни можуть самостійно робити внески до Пенсійного фонду. Це допомагає створити фінансовий резерв для забезпеченого майбутнього. Долучитися до програми можуть і ті, хто раніше працював офіційно, і навіть незастраховані особи віком від 16 років. Важлива умова – учасник програми не має перебувати на пенсії.
Як забезпечити гідну пенсію?
Окрім офіційного працевлаштування, українцям радять активно стежити за своїми внесками та стажем. Добровільні внески є ефективним способом накопичення додаткових коштів для майбутнього. Водночас варто пам’ятати, що навіть високі внески не завжди гарантують пенсію понад максимальну межу, встановлену законодавством.
Раніше ми повідомляли, пенсіонерам відповіли, чому в Україні одним зараховують закордонний стаж, а іншим – ні?
Чому не надходить пенсія, як швидко дізнатися онлайн- детальніше на Знай.ua.