Справа Ставицького: суд скасував арешт майна рідні ексміністра енергетики
Справа Ставицького: суд скасував арешт майна рідні ексміністра енергетики

Справа Ставицького: суд скасував арешт майна рідні ексміністра енергетики

Вишгородський районний суд Київської області скасував арешт майна родичів колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького. Про це йдеться в ухвалі суду від 6 листопада, повідомляє «Судовий репортер».

Як зазначається, з-під арешту звільнено квартири, земельні ділянки, а також ювелірні вироби в загальній кількості 270 позицій.

Сину експосадовця Станіславу Ставицькому скасували арешт із шести квартир, пʼяти машиномісць і двох гаражів. У дружини експосадовця Олени Ставицької скасовано арешт із чотирьох квартир. Також їй мають повернути $24,7 тис. і численні ювелірні прикраси та біжутерію, які були визнані речовими доказами і передані до державного сховища.

З-під арешту звільняється майно, зареєстроване на тещу Валентину Ушакову, – квартира, земельна ділянка, котедж, шість машиномісць. Також тещі Ставицького буде повернено численні прикраси, в тому числі три чоловічі годинники – це, начебто памʼять від покійного чоловіка.

Батьку Ставицького повертають 20 наручних годинників і 14 запонок, два нагрудні знаки – з Ярославом Мудрим і Георгієм Побідоносцем, вилучені в березні 2014-го. Хоча відомо, що батько Ставицького зберігав у квартирі за місцем обшуку значно більше майна – $4,8 млн і кілограми золота в злитках. Але, як пише видання, ця частина майна під арештом не опинилася і її місцерозташування невідоме.

21 червня 2024 року Вишгородський райсуд звільнив Ставицького і приватного нотаріуса Юлію Ткаченко від кримінальної відповідальності за строками давності. Це стало можливим після того, як Ставицький зі своїм адвокатом узяли участь у судовому засіданні по відеозвʼязку за допомогою системи EasyCon. Останні 10 років Ставицький був оголошений у розшук і розслідування стосовно нього проводилося заочно.

За версією обвинувачення, «Межигірʼя» вивели із державної власності ще у 2007 році, за президентства Віктора Ющенка. Організаторами оборудки вважалися голова правління НАК «Надра України Едуард Ставицький, а також ексдиректор ТОВ «Медінвесттрейд» Павло Литовченко і нотаріус Юлія Ткаченко.

Спочатку майно, вартістю понад пів мільярда, вилучили з управління Державного управління справами з передачею до статутного капіталу НАК «Надра України», а далі його обміняли під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвесттрейд», вартістю близько 33 млн грн. Потім фактичним власником «Межигір’я» став Віктор Янукович, який, ставши президентом, розбудував там свою приватну резиденцію. Своєю чергою, Ставицький за часів президента Януковича став міністром енергетики та вугільної промисловості.

До слова, у 2016 році «Главком» першим опублікував копію документа, що засвідчує: третій президент України подарував «Межигір'я» Віктору Януковичу на День народження. Однак сам Ющенко заперечив свою провину в передачі резиденції «Межигір'я» з державної власності у приватну.

Джерело матеріала
loader