Двоє кандидатів на президентських виборах у Румунії звернулися до Конституційного суду з окремими клопотаннями про скасування результатів першого туру.
Про це повідомляє Digi24, пише "Європейська правда".
Звернення надійшли від кандидатів Себастьяна Попеску і Крістіана Тергеша і мають бути розглянуті у четвер.
Попеску просить про скасування результатів першого туру у зв’язку з недоброчесною перемогою ультраправого кандидата Келіна Джорджеску завдяки кампанії у Tik.
Він аргументує, що Джорджеску порушив законодавство щодо фінансування виборчої кампанії, приховав свої витрати на кампанію і джерела фінансування та зманіпулював громадською думкою завдяки просуванню своєї кандидатури у Tik.
Tok, ймовірно "маючи підтримку з-за кордону з боку деяких державних утворень з метою дестабілізувати ситуацію у Румунії".
"Масштаби "вірусності" відео про Келіна Джорджеску у Tik.
Tok не могли виникнути лише через інфлюенсерів та оплачену рекламу, йдеться про пряму підтримку компанії Tik.
Tok, офіс якої у Китаї", – вважає Попеску.
Другий кандидат Тергес натомість скаржиться на "неправомірну агітацію" за проєвропейську кандидату Елену Ласконі, яка вийшла у другий тур, деякими політичними діячами у той час, коли дільниці у західній півкулі ще були відкриті.
Він також згадує ситуацію із Джорджеску, а крім того вимагає перевірити 200 тисяч бюлетенів, визнаних недійсними, які в умовах тісного змагання Ласконі й Чолаку за вихід до другого туру могли мати вирішальне значення.
Румунське законодавство передбачає, що у разі анулювання Конституційним судом результату виборів повторне голосування проводиться у другу неділю після дати анулювання.
Національна рада телебачення і радіомовлення Румунії просить Єврокомісію почати офіційне розслідування щодо застосунку Tik.
Tok і можливого неналежного використання платформи, що забезпечило лідерство у першому турі президентських виборів маловідомого ультраправого політика Келіна Джорджеску.
На 28 листопада президент Румунії Клаус Йоганніс скликав засідання Вищої ради національної оборони – найвищого безпекового органу країни – для обговорення загрози втручання у виборчий процес.
Детально про скандал довкола першого туру виборів у Румунії дивіться у відеоблозі "Євро.