Україна висловила інтерес до купівлі озброєнь у Південної Кореї, проте уряд попросив приватні компанії утриматись від індивідуальних контактів. Про це повідомило південнокорейське видання SBS.
Спеціальна делегація України, яка перебуває з візитом у Сеулі, висловила намір закупити зброю південнокорейського виробництва, включаючи ракети середньої дальності класу "земля-повітря", проте уряд висловив небажання вступати в угоду.
- Було підтверджено, що у процесі погодження порядку денного спеціальної делегації Україна промацувала наш уряд для закупівлі зброї, а не безоплатної підтримки, — пише видання.
Зброя, яку Україна запитувала для продажу – нелетальна, така як системи перехоплення Cheongung, місцеві радари ППО та артилерійські радари. Також велися переговори щодо продажу 155-мм снарядів або комплектуючих до них.
– Великі вітчизняні оборонні компанії, такі як LIG Nex1, Hanwha та Hyundai Rotem, також були пов'язані з Україною щодо купівлі зброї, але Міністерство національної оборони доручило оборонним компаніям утриматися від індивідуальних контактів, – повідомили джерела видання в оборонній промисловості.
Експорт зброї до України, швидше за все, порушить закон про зовнішню торгівлю, який обмежує експорт до зон воєнних дій. Також серед можливих причин відмови - замовлення на експорт Cheongung до 2030 року, а також відсутність запасів для експорту K9, K2 і Cheonmu.
Крім того, Сеул побоюється не "йти в ногу" з обраним президентом США Дональдом Трампом, який неодноразово заявляв про намір покласти край війні.
- 27 листопада міністр оборони України Рустем Умєров у Сеулі зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Він повідомив про факти участі 12-тисячного контингенту військових із Північної Кореї у складі російської армії.
- 29 жовтня президенти України та Південної Кореї провели телефонну розмову та домовилися обмінятися делегаціями через участь військових КНДР у війні Росії.