Україна та Данія домовилися про запровадження механізму fast-track для інвестицій, який допоможе бізнесу швидше долати ринкові бар’єри та сприятиме покращенню бізнес-клімату.
Відповідний Меморандум про взаєморозуміння між урядами двох країн уклали під час проведення Дансько-українського бізнес-форуму 25 листопада у Києві, повідомляє Міністерство економіки.
"Україна потребує збільшення приватних інвестицій заради швидкого відновлення нашої економіки. Ми працюємо над тим, щоб зміцнювати зв’язки між данськими та українськими компаніями, а також покращити умови ведення бізнесу в країні. Сьогодні ми підписали меморандум, який передбачає запуск Fast-Track Mechanism між урядами наших країн, який буде діяти, як єдина точка входу для подолання бар’єрів, з якими стикаються данські компанії та інвестори в Україні", — наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Представники влади Данії та України проводитимуть регулярні зустрічі з данськими компаніями, що працюють в Україні, на яких вони матимуть можливість розказати про складнощі, з якими стикаються під час інвестування та ведення бізнесу. Також сторони налагодять постійний зв’язок між урядами обох країн для розв'язання нагальних питань.
"Уряд Данії й данський бізнес стоять пліч-о-пліч з Україною. Розпочинати зараз вести бізнес у вашій країні непросто, але данські компанії прагнуть це зробити. Ми повинні підтримувати їх у цьому прагненні. Тому разом із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко ми підписали угоду про допомогу данському бізнесу, який бере участь у відбудові України. Данські компанії готові брати на себе велику відповідальність та ділитися власними знаннями та досвідом у багатьох сферах — від зеленої енергетики чи нових технологій до зміцнення критичної інфраструктури. Це ще один приклад ефективної співпраці між нашими країнами", — заявив Міністр підприємництва Данії Мортен Бедскоу.
Цей меморандум є продовженням меморандуму, підписаного між Урядами України і Данії у квітні 2024 року. Він передбачав нове фінансування у розмірі близько 40 млн євро для інвестиційного фонду Данії EIFO, для сприяння новим інвестиційним в економіку України. Також в межах цього документу, для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальну енергетику, данський Уряд виділив додаткове фінансування до українського механізму EIFO на приблизно 380 мільйонів євро.