Як передає Укрінформ, про це повідомив Національний банк України.
«Керівники найбільших банків та небанківських фінустанов понад два роки поспіль поліпшують власні оцінки стійкості фінансового сектору до значних негативних подій. Близько 97% опитаних оцінили цю стійкість як середню та вище», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що близько половини респондентів вважають поточний стан фінсектору добрим або дуже добрим. Цей показник залишається високим три опитування поспіль, починаючи з листопада 2023 року.
Зокрема, більшість опитаних не відзначають змін у стані фінсектору за останні пів року і не очікують їх у наступні шість місяців. Проте зросла частка тих, хто прогнозує погіршення ситуації.
Рівень ризику в секторі 41% керівників оцінили як високий або дуже високий, решта – як середній чи низький. Головним джерелом ризиків залишається війна з Росією. Серед найбільших - ризики, пов'язані з діяльністю правоохоронних органів та судової системи, корупцією, якістю законодавства та податковою системою, а також якістю людського капіталу.
Крім того, за останні шість місяців дещо зросла схильність фінустанов до ризику, хоча більшість учасників опитування заявили про незмінність ризик-апетиту.
Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2024 року Національний банк України схвалив концепцію оцінки стійкості банків і банківської системи в 2025 році; оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня.
Фото: НБУ