Про це Укрінформу повідомило джерело у Генеральному штабі Збройних сил України.
У Генштабі пояснили це ефективністю дії прийнятих 2024 року низки законодавчих та нормативно-правових актів щодо вдосконалення заходів мобілізації та цифровізації процесів військового обліку.
У результаті зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років понад 100 тис. осіб. було передано на облік військовозобов’язаних.
Зазначається, що найбільш дієвим став Закон від 11 квітня 2024 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізаціїта військового обліку". У визначений саме цим документом термін 4,3 млн громадян оновили свої облікові дані.
На запитання Укрінформу щодо перших результатів порядку спрощеного переведення військовослужбовців до інших військових частин через цифровий застосунок "Армія+" у Генштабі поінформували, що на сьогодні позитивно розглянуто понад 1300 звернень, 75% з яких реалізовано, а решту включено до проєктів наказів.
Як повідомляв Укрінформ, 21 листопада Верховна Рада ухвалила Закон №12095 про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертирував.
Згідно із документом, розпочаті проваджені щодо кримінальних правопорушень, передбачених статтями 407 і 408 КК, проти військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертирували, але добровільно прибули та висловили готовність про продовження проходження військової служби, не є підставою для відмови у продовжені військової служби та дії контракту.