У Китаї за звинуваченням у шпигунстві до семи років в’язниці засудили журналіста
У Китаї за звинуваченням у шпигунстві до семи років в’язниці засудили журналіста

У Китаї за звинуваченням у шпигунстві до семи років в’язниці засудили журналіста

Суд Пекіна у п’ятницю засудив ветерана китайського державного медіа журналіста Дун Юя до семи років в’язниці за шпигунство. Його сім’я заявила про надуманість звинувачення і назвала вирок великою несправедливістю.

Про це з посиланням на заяву родини повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Поліція китайської столиці затримала 62-річного колишнього редактора та журналіста газети Guangming Daily, пов’язаної з правлячою в КНР Комуністичною партією, у лютому 2022 року, коли він обідав із японським дипломатом.

Пізніше йому висунули звинувачення у шпигунстві, яке розслідувалося понад два роки.

Родина журналіста заявила про відсутність жодних доказів його протиправної діяльності, надуманість обвинувачень та банкрутство системи правосуддя в Китаї.

«Сьогоднішній вердикт є великою несправедливістю не лише щодо Юя та його сім’ї, але й щодо кожного вільнодумного китайського журналіста та кожного звичайного китайця, який прагне дружніх стосунків зі світом», - ідеться в заяві родини засудженого.

У ній зазначається, що в рішенні суду японські дипломати, з якими зустрічався Дун, були названі агентами шпигунської організації, якою є посольство Японії в Пекіні, що означає, що китайський уряд може вважати будь-які посольства шпигунськими організаціями.

Родина Дуна додала, що він регулярно спілкувався з дипломатами різних посольств, зокрема, з двома японцями. Одного з них, із яким він зустрічався перед арештом, також затримали на кілька годин, але пізніше після протесту МЗС Японії відпустили.

Дун є стипендіатом Фонду Німана для журналістики в Гарвардському університеті, а також запрошеним науковим працівником і професором у японських університетах Кейо в Токіо та Хоккайдо з однойменної префектури на півночі Японії.

Він почав працювати в газеті Guangming Daily у 1987 році після закінчення юридичного факультету Пекінського університету та був заступником редактора одного з її відділів.

Дун писав для китайських ЗМІ й ліберальних академічних журналів на теми від правових реформ до соціальних питань, а також був співредактором книги, яка пропагує верховенство права в Китаї.

У своїх публікаціях він виступав за помірковані реформи та уникав прямої критики Компартії чи лідера країни Сі Цзіньпіна.

Його родина спочатку не надавала справі публічного розголосу сподіваючись, що звинувачення можуть бути пом’якшені або узагалі зняті, але їм ще минулого року сказали, що затриманий постане перед судом.

Неурядові організації, які захищають свободу преси, закликали владу Китаю звільнити Дуна. Онлайн-петицію про його звільнення підписали понад 700 журналістів, науковців і працівників НУО.

Як повідомляв Укрінформ, ексменеджер Wirecard, фахівець в галузі IT Орлін Руссев зізнався у шпигунстві на доручення російського агента Яна Марсалека.

Теги за темою
Китай Суд
Джерело матеріала
loader
loader