У Німеччині проходить кампанія про наслідки екологічних злочинів РФ в Україні
У Німеччині проходить кампанія про наслідки екологічних злочинів РФ в Україні

У Німеччині проходить кампанія про наслідки екологічних злочинів РФ в Україні

Український Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та берлінська ГО Vitsche організували комунікаційну кампанію про екологічні злочини, які Росія скоює в Україні.

Вона складалася з двох частин, української на німецької, і була таргетована на відповідні аудиторії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Одним із ключових аспектів є масштабні екологічні втрати, які впливають на життя мільйонів людей та загрожують екосистемам Європи і світу. Наш проєкт спрямований на те, щоб донести до німецької аудиторії правду про ці наслідки, а також підкреслити стійкість українців, які попри війну розвивають інноваційні екологічні ініціативи. Ця кампанія — не лише про інформування, а й про мобілізацію міжнародної спільноти. Лише об'єднавши зусилля ми зможемо вирішити цю кризу. Ми переконані, що поширення таких історій — це потужний інструмент боротьби з дезінформацією та зміцнення солідарності як всередині України, так і за її межами», - сказала керівниця відділу стратегічних комунікацій у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Марія Сагайдак.

Вона підкреслила, що російська агресія проти України, яка розпочалася у 2014 році, має катастрофічні наслідки для всього світу.

Своєю чергою менеджерка з комунікацій Vistche і проєкту Катерина Демерза зауважила: «Оскільки ми в Берліні займаємося підсиленням України і її суб’єктності в Німеччині, ми розуміли, що з кожним наступним роком, поки триває повномасштабна війна, місцеве населення втрачатиме інтерес до подій і переставатиме слідкувати за нашої реальністю, тож вирішили підготувати кампанію, яка дещо з іншого боку показує те, що являє собою Росія».

За її словами, кампанія готувалась кілька місяців: проводилися збір інформації, обговорення з українськими експертами та громадськими організаціями, фокус-групи з німецькими громадянами на місцях. Для кампанії свої світлини та матеріали надали відомі українські фотографи Констянтин і Влада Ліберови, а також Ukrainian War Archive.

Фото: Libkos
Фото: Libkos

Була створена вебсторінка з загальною інформацією та коментарями експертів двома мовами.

Окрім того, підготовлені оцифровані матеріали, зокрема відео, де на прикладах пояснюються масштаби катастрофи, наслідки для довкілля, спричинені російською війною та окупацією.

«Ми також намагалися через різні історії та коментарі зробити акцент саме на шкоді від російської окупації для довкілля. Зазвичай люди це усвідомлюють, але нашою метою було саме показати, що мова не виключно про шкоду війни для довкілля, а шкоду від Російської Федерації, яка байдужа до всього живого і на війні експлуатує ресурси і природу, руйнує все живе; що на окупованих територіях не дбає про довкілля, а доводить їх до жахливого стану», - додала Демерза.

Фото: Libkos
Фото: Libkos

Також були підготовлені 17 бордів, розміщені по всьому Берліну, які розповідають про наслідки російської війни та окупації з використанням німецьких фразеологізмів та усталених словосполучень, щоби привернути увагу і зробити меседжі зрозумілими для місцевого населення.

Проєкт розпочався з презентації дослідження наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС російськими військами від Truth Hounds та Project Expedite Justice у Фонді Белля в Берліні.

Фото: MOST
Фото: MOST

На сьогодні комунікаційні заходи на українську аудиторію завершені, в Німеччині ж вони тривають.

Vitsche продовжує кампанію, залучає нових партнерів і зоозахисні організації Німеччини, які допомагали українським зоозахисникам під час війни, а також місцеву екологічну організацію Fridays for Future Berlin, яка поширює історії серед своєї аудиторії.

Як повідомлялося, загальна сума збитків, заподіяних довкіллю України внаслідок повномасштабної російської агресії, перевищує 65 млрд євро.

Перше фото: Libkos

Теги за темою
Німеччина Екологія
Джерело матеріала
loader
loader