Сполучені Штати розпочнуть третю за три роки хвилю обмежень проти напівпровідникової галузі Китаю, яка обмежить експорт для 140 компаній, включаючи китайського виробника обладнання Naura Technology Group.
Про це повідомляє Reuters.
Цей крок - один з останніх великих заходів адміністрації Джо Байдена, спрямованих на обмеження доступу Китаю до чипів та технологій, що можуть використовуватися для військового штучного інтелекту або загрожувати національній безпеці США.
Нові обмеження охоплюють:
- постачання до Китаю чипів високої пропускної здатності (HBM), критично важливих для навчання ШІ,
- 24 додаткові інструменти для виробництва чипів і три програмні інструменти,
- експорт обладнання для виробництва чипів, виготовленого у Сінгапурі та Малайзії.
Під обмеження потраплять китайські виробники інструментів Piotech, SiCarrier Technology та понад 20 інших компаній, зокрема інвестиційні фірми та 100 виробників обладнання. Серед них також названі Swaysure Technology Co, Qingdao SiEn, Shenzhen Pensun Technology Co, які співпрацюють із Huawei. Ці компанії будуть додані до "списку суб’єктів"(Entity List), що забороняє постачання без спеціальної ліцензії.
“Такі дії підривають міжнародний економічний і торгівельний порядок та руйнують глобальні ланцюги постачання", - заявив речник МЗС Китаю Лінь Цзянь.
За його словами, Китай вживе заходів для захисту своїх компаній.
Китай протягом останніх років активізував зусилля для досягнення самодостатності в напівпровідниковій галузі, проте досі суттєво відстає від таких лідерів як Nvidia та ASML.
США посилять обмеження на найбільшого китайського контрактного виробника чипів Semiconductor Manufacturing International (SMIC), який потрапив до Entity List у 2020 році, політика якого дозволяла видавати йому ліцензії на постачання товарів на мільярди доларів. Також вперше у "список суб’єктів" буде внесено дві компанії, що займаються інвестиціями в чипи – Wise Road Capital і Wingtech Technology Co.