Як передає Укрінформ, про це йдеться у коментарі на сайті МЗС.
«Сирійська держава переживає новий небезпечний етап війни, який може призвести до непередбачуваних наслідків для регіонального миру та безпеки», – зазначили у міністерстві.
Там зауважили, що понад 13 років війни у Сиріїпринесли народу цієї країни «неймовірний біль і страждання», додавши, що більше мільйона сирійців загинули, а мільйони громадян Сирії стали біженцями та вимушеними переселенцями.
У міністерстві заявили, що страждання і негаразди сирійців стали результатом правління злочинного режиму сирійського президента Башара Асада, який протягом десятиліть проводив політику придушення сирійського народу та перетворив територію Сирії на полігон для російського та іранського злочинних режимів та їхніх проксі-сил, зокрема угруповання «Хезболла».
Там нагадали, що ще у 2016 році режим Асада визнав російську анексію Криму, а на початку російського повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році активно допомагав російським загарбникам, надсилаючи найманців для війни на боці РФ.
У коментарі йдеться, що поглиблена військово-технічна співпраця Росії та Ірану вже сьогодні дестабілізує безпекову ситуацію як у Європі, так і на Близькому Сході.
«Саме Москва та Тегеран несуть основну відповідальність за деградацію безпекової ситуації в Сирії. Жахливі злочини, скоєні режимами Асада, Путіна та іранських аятол проти сирійців поставили під загрозу виживання Сирії як єдиної незалежної держави», – заявили у зовнішньополітичному відомстві України.
У відомстві також зауважили, що кремлівський лідер Володимир Путін разом із союзниками в Ірані й зараз продовжують докладати усіх зусиль задля збереження контролю над сирійським режимом.
Як повідомляв Укрінформ, опозиційні сили на чолі з ісламістським бойовим угрупованням "Хаят Тахрір аль-Шам" захопили десятки населених пунктів у Сирії. 29 листопада вони увійшли в друге за величиною місто країни Алеппо.
1 грудня у Сирійській обсерваторії з прав людини заявили, що Алеппо більше не перебуває під контролем режиму Асада вперше від початку конфлікту в країні, який триває понад десять років.