«Грузинський легіон» спростував російський фейк про повернення до Грузії для участі у протестах
«Грузинський легіон» спростував російський фейк про повернення до Грузії для участі у протестах

«Грузинський легіон» спростував російський фейк про повернення до Грузії для участі у протестах

Військові зауважили, що повністю підтримують справедливе обурення грузинського народу щодо рішення уряду призупинити прогрес на шляху до вступу в ЄС, однак продовжуватимуть протистояти російській агресії проти України.

«Грузинський легіон» спростував заяви російської пропаганди про те, що його бійці, які воюють за Україну, нібито планують повернутися на батьківщину для участі в протестах. Відповідну заяву опублікували у соцмережі Х.

«Нещодавно російська пропаганда почала поширювати неправдиві заяви про те, що "Грузинський легіон" планує повернутися до Грузії і взяти участь в акціях протесту. Ми категорично заперечуємо ці безпідставні звинувачення», — йдеться в дописі.

Військові зауважили, що хоча «Грузинський легіон» підтримує справедливе обурення грузинського народу щодо рішення уряду призупинити прогрес на шляху до вступу в ЄС, їхня боротьба «залишається тут, в Україні, де знаходиться спільний ворог».

«"Грузинський легіон" був непохитним у своїй відданості Україні з 2014 року і продовжуватиме протистояти російській агресії. Наша відданість перемозі України є непохитною, і ми будемо залишатися на фронті доти, доки ця мета не буде досягнута», — резюмував «Грузинський легіон».

28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

Після цієї заяви у Тбілісі ввечері зібрався стихійний мітинг. Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС.

У ніч на п’ятницю, 29 листопада, грузинські силовики спробували розігнати акції протесту в Тбілісі, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали близько 15 медійників.

У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Силовики застосували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою. Відомо про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.

Міністерство закордонних справ України засудило надмірне застосування сили до проєвропейських протестувальників у Грузії та дорікнуло грузинській владі за спроби залякати громадян «українським сценарієм». Міністерство висловило солідарність із грузинським народом і заявило, що грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест. 

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори пройшли з серйозними порушеннями.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнала їхніх результатів і закликала людей вийти на масові протести. 5 листопада три грузинські опозиційні партії заявили, що переходять до щоденних акцій протесту та вимагають скасувати результати парламентських виборів і призначити нові. 

19 листопада поліція розігнала наметове містечко протестувальників біля Тбіліського університету. Кількох людей затримали, серед них оператора телекомпанії Mtavari.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна Грузія
Джерело матеріала
loader
loader