Коротко:
Українські дрони націлюються не лише на російську техніку, але й на озброєння північнокорейського виробництва. Як повідомляє аналітик Forbes Девід Акс, оператори дронів з української групи Vitrolom виявили і знищили протитанковий ракетний комплекс Bulsae-4 у Харківській області.
"Вибух, помічений другим українським дроном, мабуть, спалив частину восьми протитанкових ракет, які Bulsae-4 перевозив у своїй верхній пусковій установці. Група Vitrolom заявила, що північнокорейська машина була виведена з ладу", - пише аналітик.
Це перший задокументований випадок удару по техніці КНДР, яку Північна Корея передала Росії для використання на фронті у війні проти України.
Окрім Bulsae-4, кількість яких залишається невідомою, КНДР також поставила Росії десятки гаубиць M1989 і реактивних систем залпового вогню M1991.
Девід Акс зазначає, що значні втрати російської армії перевищують здатність Кремля швидко поповнювати війська, забезпечувати їх технікою і відновлювати пошкоджене озброєння. Це позбавляє російські підрозділи можливості підтримувати наступальний потенціал.
"Без тисяч північнокорейських солдатів і десятків гаубиць і пускових установок російські військові зусилля були б ще більш крихкими, ніж вони є зараз. Ось чому перший український удар по північнокорейській машині на Україні - це така велика справа. Щоб відбити подвійний наступ на Донбасі та Курській дузі, українцям доведеться не тільки продовжувати вимотувати російські сили, а й почати вимотувати північнокорейські сили", - підсумовує Акс.
Армія КНДР у війні з Україною - що відомо
Як повідомляв Главред, раніше експерт Валерій Клочок відповів, чи прийде кінець військовій підтримці Путіна. Річ у тім, що Дональд Трамп може вимагати від лідера КНДР Кім Чен Ина деяких поступок.
Своєю чергою речник Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назара Волошин розповів, як корейці "насолили" Путіну у війні з Україною. За його словами, у ворога виникли складнощі з боєприпасами з КНДР.
Окрім цього, президент Володимир Зеленський назвав напрямок, де ворог хоче прорватися через кордон із військами КНДР. Він зазначив, що РФ хоче повернути контроль над Курщиною, до того ж зайти у Сумську область.
Інші новини про війну в Україні:
Що відомо про Forbes
Forbes - американський діловий журнал, заснований у 1917 році, з 2014 року належить гонконгській інвестиційній групі Integrated Whale Media Investments, повідомляє Вікіпедія.
Forbes.com є частиною Forbes Digital, підрозділу Forbes Media LLC. До холдингу Forbes також входить частина RealClearPolitics. Разом ці сайти охоплюють понад 27 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. Сайт Forbes.com працює під гаслом "Домашня сторінка для світових бізнес-лідерів" і в 2006 році був визнаний найбільш відвідуваним бізнес-сайтом у світі.
Forbes.com використовує "модель дописувачів", в якій широка мережа "дописувачів" пише і публікує статті безпосередньо на сайті.
У 2020 році Forbes отримав нагороду Webby People's Voice Award у номінації "Бізнес-блог/сайт".