Можна це розглядати як програму максимум, - політолог про реальну перспективу вступу України до НАТО
Про це він розповів у своєму блозі.
Експерт нагадує, що Трамп же зробив своє попередження: якщо одна зі сторін затягуватиме переговори, упиратиметься чи саботуватиме їх, то він має стимули натиснути на той чи інший бік. І всі ми розуміємо, констатує він, що можливостей вплинути на Україну у Трампа більше, ніж на росію з огляду на фінансове становище нашої країни та потребу у зброї.
«Тому, звичайно, можна це (ред. – вимога вступити до НАТО) розглядати як програму максимум, яку ставить українське керівництво для того, щоб завершити війну, як би там не було, на переможній ноті», - стверджує Вадим Карасьов.
Принагідно політолог нагадує, що путін почав війну, щоб НАТО не розширювалося на Схід, щоб Україна не стала членом Альянсу. Якщо ж війна закінчиться тим, розмірковує він, що Україна отримає на тих чи інших умовах зафіксовану перспективу членства в НАТО, якийсь термін вступу або вже набуття повноцінного членства в Альянсі, то це виглядало б як нічия з військово-політичної точки зору.
«Це запит, можливо, для того, щоб якісь інші компроміси були менш болісними для України. Тобто щоб були поступки Заходу: якщо ми не можемо надати Україні найближчим часом перспективу чи просто членство в НАТО, то десь в інших речах можна це компенсувати», - пояснює Вадим Карасьов.
Також Politeka писала про те, що Карасьов оцінив підвищення ставок у війні: «Байден йде на ескалацію».