Судова реформа: тест на IQ для суддів більше не обов’язковий
Судова реформа: тест на IQ для суддів більше не обов’язковий

Судова реформа: тест на IQ для суддів більше не обов’язковий

Судова реформа: тест на IQ для суддів більше не обов’язковий

Тест на когнітивні здібності з 75% прохідним балом більше не є обов’язковим.

Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до Закону "Про судоустрій і статус суддів", які вплинуть на процес відбору кандидатів до апеляційних судів та Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Основні зміни стосуються скасування складного тесту на IQ: тест на когнітивні здібності з 75% прохідним балом більше не є обов’язковим.

Відтепер Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) самостійно визначатиме прохідний бал для тестів.

Крім того, кандидати зможуть обирати спеціалізацію для складання кваліфікаційного іспиту (адміністративна, господарська або загальна юрисдикція).

Іспит включатиме питання з історії української державності, загальні правові знання, практичні завдання, пов’язані з обраною спеціалізацією.

ВККС зобов’язана публікувати форму тестів, перелік питань і програму за 30 днів до іспиту. Ці зміни мають допомогти удосконалити систему відбору суддів, зробивши її більш орієнтованою на потреби судочинства, а також знизити ризики корупції в судовій системі.

Зміни внесено на тлі корупційного скандалу у Верховному Суді України. У травні 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та НАБУ викрили масштабну схему отримання хабаря керівництвом ВСУ. Сума неправомірної вигоди становила $2,7 млн, а одним із фігурантів справи став голова ВСУ Всеволод Князєв, якого затримали та відсторонили від посади.

Слідство не висувало підозр щодо можливого впливу колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва чи інших суддів на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України через брак доказів. При цьому останніх достатньо для продовження розслідування в цьому епізоді, розповів в інтерв’ю редакторці відділу політики ZN.UAІнні Ведерніковій директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос. Докладніше читайте в статтях «Король помер. Хай живе король!» та «Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді ВС залишилися без підозр?».

Джерело матеріала
loader
loader