Як передає Укрінформ, про це повідомляє Головне управління Нацполіції в Житомирській області.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що протиправну схему вигадав 42-річний житель м. Звягеля. Чоловік раніше неодноразово вчиняв злочини та був засуджений за розбій. Також нині в судах на розгляді перебувають провадження щодо вчинення ним вимагання, розбою та незаконного позбавлення волі або викрадення людини. Він залучив до реалізації плану двох знайомих – 53-річну та 52-річного місцевих жителів. Чоловік запропонував їм чинити психологічний тиск на подружжя, що проживає по сусідству, вимагаючи кошти», - йдеться у повідомленні.
За інформацією поліції, в середині листопада організатор схеми прийшов додому до потерпілих, знаючи, що 38-річний господар не зможе чинити опір, адже отримав поранення у бою. Погрожуючи насильством, він вимагав передати йому 3 000 доларів та забрав з оселі телевізор.
Наступного дня знову він навідався до подружжя та нагадав про «борг», встановивши термін у 15 діб. Окрім того, зловмисник вимагав подальше переоформлення на нього права власності на домоволодіння потерпілих. За тиждень навідався ще раз, повторюючи вимогу.
«Наприкінці листопада він вкотре прийшов до оселі подружжя вже зі спільницею. Цього разу погрожував їм ножем, тож господиня віддала 10 тисяч гривень власних заощаджень. Тоді ж вимагач поставив подружжю кінцевий термін передачі всієї суми – 3 грудня», - додали в поліції
Увечері того дня всі троє спільників прийшли до місця проживання потерпілих. Подружжя передало вимагачам 3 000 доларів. Тоді всі обставини задокументували поліцейські та затримали зловмисників.
Всім трьом причетним повідомлено про підозри у вимаганні, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України).
Правоохоронці встановлюють також інших ймовірних потерпілих від злочинної діяльності спільників.
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі поліція затримала та повідомила про підозру чотирьом учасникам угруповання, які під виглядом правоохоронців і співробітників Територіального центру комплектування та соціальної підтримки вимагали у чоловіків призовного віку гроші.