Експерт пояснив безпідставність сумнівів щодо добудови енергоблоків ХАЕС
Експерт пояснив безпідставність сумнівів щодо добудови енергоблоків ХАЕС

Експерт пояснив безпідставність сумнівів щодо добудови енергоблоків ХАЕС

Юрій Малахов, радник голови правління АТ «Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» вказує на політичне гальмування процесу добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС.

Про це він пише у своїй колонці для видання УНІАН.

«За офіційною інформацією ідуть підготовчі роботи. А от анонсовані на літо будівельні роботи так досі і не почалися. Бо депутати Верховної Ради так і не спромоглися надати дозвіл на будівництво. Ба більше, лунають голоси деяких політиків взагалі відмовитися від добудови», - обурюється він.

На думку Малахова, аргументи противників добудови не переконливі.

«Одним не подобається, що болгарські реактори вироблені в росії. Ну так і решта діючих реакторів вироблені в росії. Це ж не причина зупинити всі наші АЕС та сидіти при свічках. Не важливо де вони були колись вироблені, паливо вони американське споживають. До речі, поковки для виготовлення корпусів реакторів виготовлялись виключно в Україні! Інші бояться, що гроші на будівництві вкрадуть. Може тоді і від держзакупівель зброї відмовитись щоб ніхто нічого не вкрав? Щоб не крали – контролюйте. В вас є мандати та повноваження. Створюйте депутатські комісії. Долучайтесь та сприяйте, а не заважайте!», - закликав енергетик.

Окремо Малахов наголосив на недоречності розмов про тривалість добудови.

«Треті говорять, що кілька років це дуже довго, а треба вирішувати проблеми які є зараз. На це скажу таке – будь-які проблеми треба вирішувати вчасно. І проблеми, з якими зіштовхнеться українська енергетика через три роки вчасно розв’язувати якраз зараз. Щоб вона з ними не зіштовхнулася. Щоб потім не розводити руками і не шукати винних в згаяному часі та можливостях. Не треба дивитися тільки під ноги, інколи треба дивитися вперед. І мислити стратегічно. Бо кожен день, тиждень місяць, рік зволікання– це час, вкрадений в України», - застеріг експерт.

Джерело матеріала
loader
loader