"Тумбочка, де лежать гроші – вичерпується": у якому стані російська економіка
"Тумбочка, де лежать гроші – вичерпується": у якому стані російська економіка

"Тумбочка, де лежать гроші – вичерпується": у якому стані російська економіка

Голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна намагається боротися з можливою стагфляцією, водночас її дії можуть і призвести до неї. Інвестиційний банкір Сергій Фурса пояснив 24 Каналу, чи спровокує інфляція крах Росії.

У росіян закінчуються накопичені кошти

Низка західних та українських експертів припускають, що ситуація в російській економіці дедалі більше погіршується через інфляцію. Це призводить до підняття облікової ставки, що робить гроші в Росії дуже дорогими та впливає на невійськову економіку.

Модель, коли всі накопичені гроші за 20 – 30 років кидаються на війну, має досить обмежену ефективність. Тумбочка, де лежать гроші – вичерпується у 2025 році,
– наголосив Фурса.

Війна – це завжди дуже дорого, а росіяни закидають економіку цими грошима, тож вони призводять до інфляції. Далі очікуються можливі кризові явища в деяких секторах, як-от будівництві.

Які 2 проблеми з'явилися у Росії

Одна з російських областей планує платити російським окупантам по 40 тисяч доларів, що в російській валюті приблизно 4 мільйони рублів.

За словами інвестиційного банкіра, це вказує на 2 проблеми:

  • брак людей, які готові воювати за контрактом. Потрібно постійно підіймати виплату, бо за старі гроші вже ніхто не хоче воювати;
  • загальну суму, яку витрачає ворог. З огляду на статистику за останні 12 місяців Кремль віддав на грошові виплати за війну понад 1,5% від ВВП.

У НАТО загалом на всю оборону витрачають 2% від ВВП. Ця сума у них дійсно шалена й вона провокує інфляцію,
– зауважив Сергій Фурса.

Чи призведе інфляція до краху Росії

На думку Фурси, нині ключове питання одне – чи перейде Росія до стагфляції, тобто високої інфляції при стагнації економіки.

Це найбільший виклик з яким Набіулліна (голова Центробанку Росії – 24 Канал) намагається боротися. Або ж її боротьба саме до цього і призведе,
– додав він.

Якщо в найближчі місяці росіяни зможуть взяти під контроль інфляцію та на її тлі знизити облікову ставку, ситуація для росіян розгортатиметься за оптимістичним сценарієм.

Але це малоймовірно, бо в економіці запущені деструктивні процеси. Тому, найімовірніше, продовжуватиметься посилення інфляції чи принаймні її збереження на високому рівні, що вимагатиме тримання облікової ставки на такому ж високому рівні при стагнації у промисловості,
– підкреслив Сергій Фурса.

Кризові явища будуть поглиблюватися. Втім, не варто очікувати, що вони призведуть до колапсу, коли вся Росія розвалиться. Це, на жаль, поки не проглядається.

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader