Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив один з організаторів форуму, директор Міжнародного центру з хімічного захисту та безпеки (ICCSS) у Варшаві Кшиштоф Патурей.
Як зазначив Патурей, форум є «абсолютно інноваційною ідеєю», адже протягом багатьох років його центр веде дуже інтенсивну роботу з українськими партнерами у сфері формування так званої стійкості. Він пояснив, що формування стійкості на сьогодні є дуже важливим завданням і передбачає «підготовку суспільств країн до різного роду природних катаклізмів, промислових катастроф, а також війн чи гібридних загроз».
За його словами, його центр уже декілька років веде важливі проєкти з українською стороною, і на цьому форумі буде продемонстровано сфери, в яких ведеться ця робота, і здобутки на цьому шляху.
Зокрема, у сфері кібербезпеки відбудеться презентація унікального підручника з кібербезпеки і надійності (Manual on Cybersecurity, Reliability and Resilience Assurance in Critical Industries), який підготовлено спільно українськими, польськими та американськими партнерами.
«Ми хочемо на його базі створити певний міжнародний стандарт»,- підкреслив директор ICCSS.
За його словами, під час форуму буде представлено набутий досвід у сфері цивільного захисту і кризового реагування завдяки спільно розробленій програмі навчання, а також створення центрів суспільної стійкості як у Польщі, так і в Україні. Зокрема, під час форуму буде презентовано такий центр, створений у гміні Злотоклос поблизу Варшави, а також буде підписано лист про наміри щодо створення такого центру в Шацьку Волинської області.
«Ми також презентуватимемо набутий досвід у сфері кібербезпеки, представимо можливості, які створює використання величезного українського досвіду в ядерній безпеці для створення регіонального хабу з ядерної безпеки», - наголосив польський експерт.
Патурей поінформував, що після інавгурації цього форуму надалі він циклічно відбуватиметься раз на рік – почергово у Києві та Варшаві. В ньому братимуть участь політики, науковці, промисловці, представники неурядових організацій тощо.
«В межах форуму ми будуватимемо стратегічне партнерство Польщі й України щодо формування стійкості наших суспільств»,- резюмував директор ICCSS.
Форум відбудеться на базі варшавської Академії фінансів і бізнесу Vistula під патронатом мера Варшави Рафала Тшасковського.
У заході планується участь, зокрема, голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Олександра Потія, керівника Аварійно-технічного центру "Енергоатом" Сергія Крука, представників керівництва МВС Польщі, урядового центру безпеки РП тощо.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві на форумі Demine Ukraine підбили підсумки гуманітарного розмінування року, що минає.