![Долар по 42 гривні, євро - до 45: як валютні коливання вплинуть на ціни та комуналку в січні](https://thumbor.my.ua/EISm_MaUkjn0v4BOMbEqWi2iNj0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F0152d591b1b7b065bb853f62d9ea6cfe.jpg)
Долар по 42 гривні, євро - до 45: як валютні коливання вплинуть на ціни та комуналку в січні
Український валютний ринок готується до нових викликів уже на початку 2025 року. Експерти прогнозують стабільне зростання курсу долара й євро після Нового року, що може суттєво вплинути на фінансове становище простих українців.
Американська валюта протягом 2024 року дорожчала, і ця тенденція, за словами економістів, продовжиться у січні. Очікується, що долар перетне психологічну позначку у 42 гривні й залишиться на цьому рівні або навіть підвищиться до 42,50 грн/дол. Євро також подорожчає, коливаючись у межах 44–45 грн. Причиною такого стрибка експерти називають девальвацію гривні, збільшення інфляції та фінансові ризики в країні.
Підвищення курсу іноземних валют неодмінно вплине на ціни товарів та послуг, особливо тих, що залежать від імпорту. Найбільше це відчується у:
- Продуктах харчування: імпортні овочі, фрукти, кава та чай подорожчають. Зростуть ціни на борошно, олію й цукор, адже ці продукти мають складову залежність від закордонних ринків.
- Паливі: вартість бензину та дизеля, яка прямо залежить від долара, підвищиться. Це, своєю чергою, призведе до подорожчання перевезень і транспорту.
- Комунальних платежах: через імпортні складові у газовій та енергетичній сфері тарифи можуть зрости.
- Ліках: оскільки більшість препаратів ввозяться з-за кордону, курс валют напряму вплине на їхню вартість.
При цьому, зростання курсу валют не означає підвищення доходів українців. За прогнозами Центру економічної стратегії, девальвація гривні на рівні 8% у 2025 році призведе до зниження купівельної спроможності. Зарплати залишатимуться на рівні 2024 року, а інфляція "з’їдатиме" значну частину доходів.
Фінансові експерти радять уже зараз переглянути свої витрати та накопичення:
- Закупити необхідні товари: якщо є можливість, варто купити дорогі імпортні продукти чи ліки до кінця року.
- Думати про заощадження: надійним варіантом може стати покупка валюти в грудні, коли ціни ще не злетіли.
- Оптимізувати бюджет: скорочення непотрібних витрат допоможе пережити непростий період.
Нагадаємо,долар "наростить м'язи", а гривня продовжить слабшати: чого очікувати від курсу валют
Раніше ми розповідали, що українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень
Також, лише податки та збори: за депозит у банку скоро доведеться доплачувати державі
![loader](/files/images/preloader.gif)