Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що одним з основних викликів у галузі мовної політики, на його думку, є сповільнення темпів українізації. про це йдеться на сайті мовного омбудсмена.
- На жаль, цього року почали проявлятися ознаки уповільнення українізації. Російський ворог продовжує протидіяти українській ідентичності, окуповуючи соціальні мережі, телеграм-канали, на півдні та сході - медіапростір, пробиваючи шлях до свідомості молодих українців, - заявив омбудсмен.
За його словами, однією з головних проблем є зменшення частки учасників освітнього процесу, які вважають українську мову рідною (учні - на 17%, батьки - на 11%, вчителі - на 8%). Також спостерігається зниження використання української мови в освітньому середовищі, посилення русифікації інтернету та соціальних мереж.
- Показово, що лише 37% учнів спілкуються з друзями українською мовою, а 39% - вдома. Крім того, на 10% зменшилася кількість учнів, які надають перевагу українській мові в інтернеті, - додав Кремінь.
- 13 грудня уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь назвав актуальні проблеми застосування державної мови у правовій сфері. Також він наголосив на необхідності негайної уніфікації юридичної термінології.
- 24 жовтня мовний омбудсмен Тарас Кремень заявив, що нічого іншого, окрім наступальної українізації, яка прийшла на зміну м'якій, Україні не залишається.
- 2 жовтня міський голова Івано-Франківську Руслан Марцінків повідомив, що в місті вже 90 волонтерів зголосились стати мовними інспекторами.