Мовний омбудсмен заявив про сповільнення українізації та зросійщення соцмереж
Мовний омбудсмен заявив про сповільнення українізації та зросійщення соцмереж

Мовний омбудсмен заявив про сповільнення українізації та зросійщення соцмереж

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що одним з основних викликів у галузі мовної політики, на його думку, є сповільнення темпів українізації. про це йдеться на сайті мовного омбудсмена.

- На жаль, цього року почали проявлятися ознаки уповільнення українізації. Російський ворог продовжує протидіяти українській ідентичності, окуповуючи соціальні мережі, телеграм-канали, на півдні та сході - медіапростір, пробиваючи шлях до свідомості молодих українців, - заявив омбудсмен.

За його словами, однією з головних проблем є зменшення частки учасників освітнього процесу, які вважають українську мову рідною (учні - на 17%, батьки - на 11%, вчителі - на 8%). Також спостерігається зниження використання української мови в освітньому середовищі, посилення русифікації інтернету та соціальних мереж.

- Показово, що лише 37% учнів спілкуються з друзями українською мовою, а 39% - вдома. Крім того, на 10% зменшилася кількість учнів, які надають перевагу українській мові в інтернеті, - додав Кремінь.

  • 13 грудня уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь назвав актуальні проблеми застосування державної мови у правовій сфері. Також він наголосив на необхідності негайної уніфікації юридичної термінології.
  • 24 жовтня мовний омбудсмен Тарас Кремень заявив, що нічого іншого, окрім наступальної українізації, яка прийшла на зміну м'якій, Україні не залишається.
  • 2 жовтня міський голова Івано-Франківську Руслан Марцінків повідомив, що в місті вже 90 волонтерів зголосились стати мовними інспекторами. 
Джерело матеріала
loader
loader