У ТАС Агро за рік змінили систему обробітку ґрунту
У ТАС Агро за рік змінили систему обробітку ґрунту

У ТАС Агро за рік змінили систему обробітку ґрунту

Земельний банк холдингу «ТАС Агро» складає 80 тис. га, розташований у п’яти областях із різними кліматичними зонами. У кластерах компанії визначили зони достатнього і недостатнього зволоження, відмовилися від оранки, оскільки вона спричиняє повітряні та водні ерозії.

Про це розповів генеральний директор «ТАС Агро» Олег Заплетнюк під час конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?». 

«Підходи були досить класичними. Ми їх переглянули, адже ґрунт є основним активом компанії, й за поганого ставлення буде втрачатися його ефективність. Тому ми додали це до стратегії», — зазначає Олег Заплетнюк.

За його словами, у зонах достатнього зволоження почали працювати з сидеральними культурами. На півдні спробували вертикальний обробіток ґрунту, а також посів пшениці та ріпаку за технологією strip-till. 

«Це дало можливість отримати сходи взагалі, адже на півдні три місяці не було опадів. Зараз ріпак досить непогано виглядає. Ми вимірюємо ущільнення ґрунту, запустили агрохімію, почали вибирати комбайни з погляду розподілення пожнивних решток. Причини таких змін перш за все в ефективності та зниженні собівартості продукції»,  пояснює Олег Заплетнюк.

Комбінація роботи з органічними добривами, сидеральними культурами, відмова від оранки дозволили «ТАС Агро» розпочати працювати за програмою вуглецевих сертифікатів. «Ми рухаємося до ЄС, тож сталість виробництва дедалі важливіша, до цього потрібно бути готовими», — зазначають у компанії.


Світлана Цибульська, AgroPortal.ua

Джерело матеріала
loader