Ідея полягає в тому, щоб інтегрувати підконтрольні Україні території в альянс, залишивши окуповані росією частини поза межами НАТО.
Як пише Politico, таку концепцію підтримують деякі країни Північної Європи і вбачають у ній ефективний спосіб забезпечити безпеку України в умовах триваючої війни з росією. Вона нагадує ситуацію з Німеччиною в 1950-60-х роках, коли західна частина країни приєдналася до НАТО, а східна залишалася під контролем СРСР.
У жовтні президент України Володимир Зеленський представив свій план перемоги, який включав, зокрема, вступ до НАТО та створення умов для стримування росії в майбутньому. Однак, незважаючи на підтримку багатьох західних союзників, альянс поки що не надав Україні офіційного запрошення.
Зеленський, у свою чергу, не виключає варіанту часткової інтеграції: "Якщо ми хочемо завершити гарячу фазу війни, нам потрібно забезпечити захист території України, яка перебуває під нашим контролем, під парасолькою НАТО".
А от позиція Кремля залишається категоричною, країна проти будь-якого розширеггя НАТО на схід. Прессекретар президента росії Дмитро Пєсков назвав вступ України до альянсу "неприйнятною загрозою для існування росії".
Раніше Володимир Зеленський наголошував, що реальні гарантії безпеки важливі не тільки для України, але і для західних інвесторів.
Джерело: politico.
Останні новини:
Виклик для Заходу: американський генерал розповів, як США показали слабкість перед новою "віссю зла"
Трамп розглядає кілька сценаріїв завершення війни в Україні: головні ідеї та плани