Неповторне звучання, яке ви не чули: TVORCHI завдяки Тіні Кароль вразили новою версією "Щедрика"
Неповторне звучання, яке ви не чули: TVORCHI завдяки Тіні Кароль вразили новою версією "Щедрика"

Неповторне звучання, яке ви не чули: TVORCHI завдяки Тіні Кароль вразили новою версією "Щедрика"

Завдяки співачці Тіні Кароль та українському гурту TVORCHI "Щедрик" Миколи Леонтовича отримав нове звучання, пише 24 Канал. Гурт TVORCHI стали героями випуску проєкту Тіни Кароль "Дім звукозапису".

TVORCHI виконали "Щедрик" разом з хором та оркестром

Різдвяний випуск програми був присвячений періоду національного відродження. Для музичного перевтілення Тіна Кароль запропонувала українську колядку "Щедрик".

Особливістю проєкту є те, що запрошений артист виконує пісню наживо і з першого дубля. Для запису "Щедрика" у виконанні TVORCHI було запрошено Народний художній колектив хор "Веснянка" під керівництвом диригентки Оксани Ткаченко, а також Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під орудою маестро Володимира Шейка.

Як підкреслили учасники гурту TVORCHI, у світі всі знають мелодію Carol of the Bells, проте мало хто замислюється над походженням "Щедрика", зокрема тим, що це пісня, створена українським композитором Миколою Леонтовичем.

Працювати з такою легендарною композицією було водночас відповідально, хвилююче і неймовірно надихаюче. Дякуємо Тіні за запрошення і можливість долучитися до проєкту, який не лише зберігає, а й прославляє українське мистецтво у світі. Всі мають знати, що "Щедрик" – це українська композиція,
– додали учасники гурту.

TVORCHI переспівали колядку "Щедрик": дивіться відео

Чому було важливо представити "Щедрик" країнам Антанти

  • У програмі Тіни Кароль також мовиться про те, чому було важливо, щоб країни Антанти, які перемогли у Першій світовій війні, почули "Щедрик".
  • Відповідна ідея з'явилася у головного отамана української армії Симона Петлюри після того, як він почув хор Кошиця у Молодому театрі в Києві.
  • Річ у тім, що проголошена незалежність України не була визнана ключовими країнами Європи та Америки.
  • Петлюра ж хотів, щоб капела поїхала до Парижу, де в той час відбувалася Паризька Мирна конференція та засідали країни Антанти. Петлюра сподівався здобути визнання для України, показавши піснею, що ми – не більшовики, а навпаки, воюємо з ними.
  • Капела з різних причин, на жаль, не встигла на ключові події. Вони дали перший концерт у Парижі, коли основні рішення вже були ухвалені. Як відомо, українську делегацію на Паризьку конференцію так і не допустили, а Україну не визнали.

У сучасному світі знання – це справжня цінність. Розуміючи це, "МакДональдз"активно інвестує в навчання та розвиток своїх співробітників. Щоб кожен міг досягнути нових висот, компанія надає доступ до онлайн-платформ з курсами, розробляє мапи кар'єрного зростання, забезпечує безплатні уроки англійської мови і пропонує психологічну підтримку.

Джерело матеріала
loader