Проходження ВЛК: чи можуть визнати непридатною особу з тривожно-депресивним розладом
Проходження ВЛК: чи можуть визнати непридатною особу з тривожно-депресивним розладом

Проходження ВЛК: чи можуть визнати непридатною особу з тривожно-депресивним розладом

Проходження ВЛК: чи можуть визнати непридатною особу з тривожно-депресивним розладом

Роз'яснення дав юрист.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Юрист Андрій Топчій на порталі b2bconsult розповів, чи можуть визнати непридатною людину, яка має діагноз «Змішаний тривожно-депресивний розлад зі стійким помірно вираженими кризами на фоні ВСД (симптомоадреналінові кризи)» та до якого пункту Розкладу хвороб відноситься такий діагноз.

Юрист пояснив, що відповідно до Пояснення щодо застосування Розкладу хвороб (додаток № 2 до Положення «Про військово-лікарську експертизу» затвердженого наказом МОУ № 402 від 14.08.2008 року:

  • до пункту «а» належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад три місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.
  • до пункту «б» належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.
  • до пункту «в» належать помірно виражені, короткотривалі (до трьох тижнів) невротичні розлади зі сприятливим перебігом, ПТСР з регредієнтним типом перебігу, помірний депресивний епізод із сприятливим перебігом.

Топчій зазначив, що стан здоров'я такої людини найбільшою мірою підпадає під п «б» ст. 17 Розкладу Хвороб (придатні до служби у ТЦК, частинах забезпечення).

«При цьому, остаточне рішення має увалюватись лікарем після того, як буде проведене стаціонарне лікування хворого протягом не менш як 21 дня. Тобто, при проведенні ВЛК, Вас повинні госпіталізувати для проведення лікування і після такого лікування, яке має відбуватись протягом не менш як 21 дня, остаточно встановити, якою є ступінь Вашої придатності до військової служби», – резюмував він.

Раніше ми писали, де можуть вручити повістку та хто має право це робити.

Джерело матеріала
loader
loader