"Замінити людей не можемо": у Раді пояснили, коли можуть оголосити демобілізацію
"Замінити людей не можемо": у Раді пояснили, коли можуть оголосити демобілізацію

"Замінити людей не можемо": у Раді пояснили, коли можуть оголосити демобілізацію

Військовослужбовців, які роками перебувають на фронті, з 2022 чи навіть з 2014, наразі немає можливості звільнити з армії, наголосив нардеп Федір Веніславський. З його слів, поки що можлива лише ротація.

Українське командування та Міністерство оборони шукають способи збільшити тривалість відпочинку під час ротацій військовослужбовців з місць бойових дій. При цьому ситуація на фронті та у світі змінилась, тому поки що складно реалізувати цю ідею. Про те, чи можлива демобілізація і звільнення з лав ЗСУ, народний депутат та член комітету ВР з нацбезпеки Федір Веніславський розповів в інтерв'ю медіа NV.

Демобілізація в Україні - коментар Веніславського див. з 12:04

Веніславський, відповідаючи на питання про законопроєкт про демобілізацію, найперше зупинився на ротації військовослужбовців. Зі слів нардепа, на цю тему політики регулярно спілкуються на закритих засіданнях Генштабу, оскільки бійцям Сил оборони слід забезпечити можливість тривалого відпочинку. Ідеться про "пару місяців", сказав він. Водночас є дві проблеми, які унеможливили такий варіант відпочинку — погіршення ситуації на фронті через наступ РФ і зміна зовнішньополітичної ситуації, пов'язаної з обранням 47 президента США Дональда Трампа. Після цього нардеп повернувся до демобілізації і заявив, що за нинішніх умов політики, які внесли законопроєкт, діють на шкоду безпеці держави, оскільки в умовах війни звільнення з армії не можливе.

"На мій погляд, це зроблено або від нерозуміння наслідків таких заяв і таких дій, або це був якийсь свідомий злий умисел. Але під час повномасштабної війни обіцяти, що буде звільнення з військової служби масове, це дуже не відповідає інтересам національної безпеки та оборони", — сказав він.

Після цього нардеп підсумував, що найближчим часом звільнень з армії не буде. При чому це неможливо навіть з врахуванням зростання кількості мобілізованих та добровольців, зауважив політик.

"Я не думаю, що на сьогодні в нас найближчій перспективі є підстави очікувати закону, який би передбачав масове звільнення з військової служби військовослужбовців. На сьогодні замінити людей, які воюють вже роками, ми на превеликий жаль не можемо", — заявив Веніславський.

Під час інтерв'ю також торкались питання щодо самовільного залишення частини (СЗЧ). Нардеп наголосив, що реальна кількість втікачів з війська — менш як 100 тис. Точну цифру називало командування, але він озвучити не може. Також політик зауважив, що дані про кількість відкритих кримінальних проваджень (понад 90 тис.), не відображає того, що значна частина людей вже повернулась в частини.

Демобілізація в ЗСУ — деталі

Зазначимо, Фокус писав про можливість демобілізації військовослужбовців, яка спершу була у законопроєкті про посилення мобілізації, а потім з нього зникла. Після цього влітку 2024 року у Раді заговорили про законопроєкт про демобілізацію, який мав подати Генштаб разом з Міноборони. У грудні проєкт повинен був з'явитись в парламенті, але цього не сталось. Натомість до зали прийшов заступник міністра оборони генерал Іван Гаврилюк: зі слів Веніславського, серед іншого ішлося про реформування терцентрів комплектування, які можуть змінити підпорядкування.

Нагадуємо, 22 грудня юрист пояснив, як офіційно знятись з розшуку ТЦК, надавши військкомам усі необхідні документи.

Теги за темою
війна Верховна Рада нардепи
Джерело матеріала
loader
loader