Посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут заявив, що санкції проти Росії не можуть бути повністю "водонепроникними", тому допоки не всі країни братимуть участь у введенні та дотриманні санкцій – у них залишатимуться великі лазівки.
Про це він сказав у інтерв’ю Укрінформу, передає "Європейська правда".
Журналісти запитали Дорхаута, що ще можна зробити, щоб завадити Росії ухилятися від санкцій.
Він акцентував, що насамперед важливо розуміти, що санкції – це інструмент зовнішньополітичного тиску.
"І це лише один із інструментів – важливий, але не "водонепроникний".
Важко запровадити санкції, які були б на 100% "водонепроникними", – каже посол.
Відтак, на думку дипломата, якщо не всі країни братимуть участь у введенні й дотриманні санкцій, і допоки, "приміром, Китай постачатиме в Росію продукцію, потрібну її оборонній промисловості, в санкціях залишатимуться великі лазівки".
Водночас він висловив сподівання, що після того, як Європейський Союз нещодавно ухвалив вже 15-й пакет санкцій – "під польським головуванням побачить світ і 16-й пакет".
"Отже, ми працюємо над покращенням наших санкцій знову і знову, але розуміємо, що певні лазівки завжди залишатимуться", – наголосив він.
Окремо посол Нідерландів звернув увагу на те, що на оборонну промисловість Росії потрібно накладати першочергові санкції.
"Але знову ж таки, це вкрай важко.
Європейському Союзу та його партнерам дуже важко розірвати союз Росії з Північною Кореєю та Іраном і важливі економічні відносини РФ із Китаєм", – додав Дорхаут.
Раніше Bloomberg повідомляв, що країни "Групи семи" обговорюють можливе зниження так званої стелі цін на російську нафту, що транспортується морем, аби обмежити нафтові доходи Росії.
Газета The Washington Post із посиланням на співрозмовників писала, що адміністрація Джо Байдена обговорює можливість запровадження нових "серйозних санкцій" проти російського енергетичного сектору до кінця свого терміну.