Про це посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут сказав в інтерв’ю Укрінформу.
«Насамперед важливо розуміти, що санкції – це інструмент зовнішньополітичного тиску. І це лише один із інструментів – важливий, але не «водонепроникний». Важко запровадити санкції, які були б на 100% «водонепроникними»», - пояснив дипломат.
Якщо не всі країни братимуть участь у введенні і дотриманні санкцій і допоки Китай постачатиме в Росію продукцію для її оборонної промисловості, в санкціях залишатимуться великі лазівки, вважає посол.
«Утім, Європейський Союз нещодавно ухвалив вже 15-й пакет санкцій і, я сподіваюся, під польським головуванням побачить світ і 16-й пакет. Отже, ми працюємо над покращенням наших санкційзнову і знову, але розуміємо, що певні лазівки завжди залишатимуться», - зауважив Дорхаут.
Посол підкреслив, що, на його думку, пріоритетною галуззю російської економіки, на яку варто націлити обмежуючі заходи, є військово-промисловий комплекс. «Але, знову ж таки, це вкрай важко. Європейському Союзу та його партнерам дуже важко розірвати союз Росії з Північною Кореєю та Іраном і важливі економічні відносини РФ з Китаєм», - зауважив дипломат.
Як повідомлялося, президент США Джо Байден обмірковує запровадження нових серйозних санкцій проти енергетичного сектору Росіїв останні тижні свого перебування на посаді.
Тим часом країни Групи семи (G7) вивчають способи зниження граничної ціни на російську нафту, однак остаточного рішення ще немає.