ФАО розпочинає програму підтримки фермерів Миколаївщини
ФАО розпочинає програму підтримки фермерів Миколаївщини

ФАО розпочинає програму підтримки фермерів Миколаївщини

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма (ВПП) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України розпочали програму підтримки фермерів у Миколаївській області, які постраждали внаслідок бойових дій та мінувань територій.

Як говориться у повідомленні ФАО, за фінансової підтримки урядів Норвегії та Канади програма зосереджена на відновленні фермерів, чиї землі були забруднені вибухонебезпечними предметами, та їх поверненні до сталої сільськогосподарської діяльності.

До участі у програмі запрошуються фермери, які обробляють від 3 до 300 га у таких громадах: Баштанська, Березнегуватська, Володимирівська, Галицинівська, Горохівська, Інгульська, Первомайська, Снігурівська, Шевченківська та Широківська. Прийом заявок у Державному аграрному реєстрі (ДАР) відкрито до 26 січня 2025 року.

У межах програми фермери можуть отримати допомогу в реабілітації земель через отримання фінансової підтримки та ваучерів на відновлення діяльності.

Щоб допомогти ФАО оцінити стан постраждалих земель і спланувати відповідну підтримку, фермери повинні надати детальну інформацію про свої земельні ділянки:

  • відсоток земель, що не обробляються внаслідок артилерійських обстрілів;
  • кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року;
  • відсоток пошкодженої бомбами поверхні;
  • відсоток зон забруднення;
  • частка ґрунтів, віднесених до земель загальнодержавного значення;
  • зв'язок ділянок з водозбірним басейном.

Крім того, сільгоспвиробники повинні надати всі відповідні кадастрові номери постраждалих земель. Ці дані будуть зіставлені зі супутниковими знімками для забезпечення точної оцінки та ефективного планування реагування.

У ФАО підкреслили, що подання заявки є початковим етапом процесу і не гарантує надання допомоги. У разі подання кількох заявок від однієї особи пріоритет надаватиметься зареєстрованим юридичним особам для забезпечення прозорого та справедливого процесу відбору.

Корисні матеріали:

Контактна інформація:

  • Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; [email protected].
  • Гаряча лінія ФАО: +38 099 090 7582; +38 068 318 0943; [email protected].
Джерело матеріала
loader
loader