Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yonhap.
Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) поінформувало, що Юн Сок Йоль не прибув на допит, що мав розпочатися в офісі у місті Квачхон о 10:00 за місцевим часом.
Це вже третій виклик, який проігнорував південнокорейський президент. Попередні два виклики на допит були 18 та 25 грудня.
Очікується, що після повторної відмови Юн Сок Йоля генеральний прокурор звернеться до суду за ордером на арешт президента. Три виклики зазвичай вважаються максимальною кількістю, після якої слідчі органи отримують ордер на арешт підозрюваного.
Офіційний представник CIO сказав, що управління ще не визначилося, чи видавати четверту повістку, чи звертатися за ордером на арешт президента. Зазначається, що відповідне рішення може бути прийняте у понеділок.
Юридичні представники Юн Сок Йоля заявили, що CIO не має повноважень розслідувати звинувачення у заколоті проти політика та не має права звертатися за судовим ордером на його арешт.
Як повідомляв Укрінформ, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану.Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан. Це призвело до звільнення і затримання кількох високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.
Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді. 14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля. Національна асамблея (парламент) Південної Кореї 27 грудня проголосувала за імпічмент виконувачу обов'язків президента Хан Док Су.
Фото: Chung Sung-Jun/Pool