26 грудня (а в деяких кінотеатрах навіть раніше) стартував прокат науково-фантастичної пригодницької комедії «Їжак Сонік 3», сюжет якої заснований на серії відеоігор Sonic the Hedgehog від Sega. У третій частині пригод невгамовного інопланетного їжака та його друзів перед глядачем постане потужний суперник протагоніста Шедоу, який отримав голос самого Кіану Рівза. В огляді нижче розповідаємо, наскільки цікаво спостерігати за черговим рятуванням світу в рамках цієї історії.
Плюси:
динамічний темп оповіді; цікаві антигерої та лиходії; Джим Керрі — взагалі найкраще, що є у цьому фільмі; відсилання до ігрового першоджерела; хороші спецефекти;
Мінуси:
типова блокбастерна історія про чергове рятування світу; другорядні персонажі губляться на тлі справжніх зірок цього шоу; отаких моментів, як сцена з лазерами, хотілося б побільше;
«Їжак Сонік 3» / Sonic the Hedgehog 3
Жанр пригодницький екшн, науково-фантастична комедія
Режисер Джефф Фаулер
У ролях Бен Шварц (озвучка), Коллін О’Шоннесі (озвучка), Ідріс Ельба (озвучка), Кіану Рівз (озвучка), Джеймс Марсден, Тіка Самптер, Крістен Ріттер, Джим Керрі
Прем’єра кінотеатри
Рік випуску 2024
Сайт IMDb, офіційний сайт
Зустрілися якось Циклоп, Полковник Зірки і Смути (чи Загадник?)та Джессіка Джонс. Ну добре, давайте серйозніше, тим паче, що про супергероїку ще буде привід поговорити.
Зустрілися якось їжак Сонік, лис Тейлз, єхидна Наклз, а також Том і Медді Ваховські. Відтоді вони стали нерозлучною родиною. У річницю прибуття Соніка на Землю його друзі влаштовують синьому шибенику приємний сюрприз. Втім, не встигнувши до ладу відсвяткувати визначну дату, до них навідується сувора директорка організації G.U.N. (Guardian Units of Nations) Роквелл, котра сповіщає про велику небезпеку в особі їжака Шедоу. Тому вдалося прокинутися після багаторічного анабіозу та звільнитися, і тепер він рішуче налаштований помститися своїм кривдникам.
Перед в усіх сенсах різношерстним загоном стоїть завдання зупинити лихого їжака, котрий вже розганяє «токійський дрифт» у японській столиці. Однак зустріч із Шедоу закінчується для трійці не дуже добре, і у спробах дати відсіч непереможному ворогу, головні герої на власний подив укладають хиткий союз з доктором Айво Роботніком. Останній помітно запустив себе і нагадує Тора часів посттаносівської депресії, хіба що віддає перевагу мексиканським мильним операм замість відеоігор. Колишній лиходій має власний інтерес у цій справі, тому залюбки долучається до битви із червоно-чорним шкідником.
Здається, настав час усюдисущим кінокоміксам посунутися, адже екранізації відеоігор небезуспішно завойовують ринок і навіть не збираються знижувати оберти. Тут доречним буде згадати повнометражні фінансові хіти 2023-го — «Брати Супер Маріо» та «П’ять ночей у Фредді» з $1,360 млрд, та $291 млн касових зборів відповідно. І надзвичайно вдалі серіальні адаптації, як от «Останні з нас» чи «Фолаут». І те, що лише у наступному році плануються до виходу в кінотеатрах «Minecraft: Фільм», «Until Dawn», а також сиквели «Братів Супер Маріо», «П’ять ночей у Фредді» та «Мортал Комбат». Усе це дуже промовисті цифри та плани.
«Їжака Соніка» також варто зарахувати до успішних ігрових адаптацій — красномовним виглядає той факт, що це вже третій фільм про культового персонажа з серії забавок від Sega за останні кілька років, і кожен з них як мінімум непогано проявляє себе у прокаті. А там, де є попит — обов’язково буде й пропозиція. Зараз вже віриться насилу, що на початках глядачі забракували перший варіант дизайну Соніка, і творцям ще до виходу стрічки на екрани довелося зіштовхнутися з труднощами і терміново переробляти титульного їжака.
Третій фільм йде шляхом найменшого спротиву стосовно того, якого штибу історію запропонувати глядачу. Це знову ті самі стандартні пригоди на високих обертах, що ми вже неодноразово бачили в багатьох інших барвистих і гучних блокбастерах.
Тут у нас чергове рятування світу, важливість роботи в команді, угода з малоймовірним союзником тощо, хіба що цього разу вийшло трохи емоційніше. Однак творцям вдається розбавити сюжетний трафарет шанобливим ставленням до вихідного матеріалу й добряче приперчити файним гумором, тож вийшло цілком симпатично.
За гумор очікувано віддувається Джим Керрі, який не тільки привносить доречну комедійну енергетику, але й постає перед глядачем одразу у двох образах — власне, вже добре знайомим нам Айво Роботніком та його навіженим і ще більш лиходійським дідусем Джеральдом. Тому отримуйте подвійну порцію дуркування у кадрі, жартів, фірмових кривлянь, зрештою, автентичних пивних животів і непристойно пишних вусів. Краще за Джима Керрі може бути тільки два Джима Керрі, і це за ціною одного білета! Добре, що видатний комік мав потребу у грошах.
Цікаво виглядає і Шедоу принаймні в межах легковажного жанру. Автори не полінувалися звернути увагу на його трагічну передісторію, котра забезпечила персонажа зрозумілою мотивацією. Це не тупий непереможний бугай, який з криками «муахаха» без причини хоче знищити планету. На тлі харизматичних мерзотників дещо губляться другорядні персонажі — Тейлз, Наклз, а також подружжя Ваховскі та директорка Роквелл. Вони виконують суто функціональні ролі, тому їм складно якось виділитися чи запам’ятатися.
Окрім вже звично драйвового екшену на окрему згадку заслуговують деякі епізоди і номери. Наприклад, жарт про Пікачу, гоління Роботніка-молодшого під запальну Firestarter від The Prodigy (привіт тобі, покоління шанувальників ігор від Sega), відсилання до «Зеленого Ліхтаря» та — беззаперечно найкраща сцена фільму — видатний танок двох Керрі серед лазерів під Galvanize The Chemical Brothers. Здається, Венсан Кассель більше не чемпіон цього екранного виду спорту. І це не кажучи про неочевидний контекст, коли озвучений Кіану Рівзом Шедоу добряче вкладається в удар по персонажу з прізвищем Wachowski.
В цілому подорож з Соніком та компанією проходить легенько, невимушено і з вітерцем. Абсолютно без сюрпризів, на крутих поворотах тут нікуди не заносить, але відчуваєш себе достатньо комфортно, щоб відірватися від суворої буденності. І нехай місцеві пригоди ризикують вивітритися з голови через кілька миттєвостей після виходу з кінотеатру, трохи більше 100 хвилин нормальної ескапістської розваги нам забезпечено.
Висновок:
«Їжак Сонік 3» нічим не дивує, але й точно не розчаровує. На новорічні свята — непоганий варіант, щоб поліпшити собі й дітям настрій. Також варто знати, що тут є післятитрова сцена, яка натякає на продовження. А воно, як стало відомо, заплановано на початок 2027 року.