Для отримання виплат на оздоровлення працівник установи обов'язково йде у щорічну основну відпустку або планує використати її частину.
Державні службовці України, які працюють у бюджетних установах, мають право на отримання фінансової допомоги. Йдеться про виплати на оздоровлення, які надаються під час відпустки. Ці виплати належать до фонду оплати праці, тож вважаються частиною зарплати і не підлягають оподаткуванню. Про це йдеться в Законі України"Про державну службу".
Виплату надають таким особам:
- бібліотекарям;
- державним службовцям;
- працівникам будинків культури, музеїв;
- медичним і фармацевтичним працівникам;
- посадовим особам місцевого самоврядування;
- педагогічним та науково-педагогічним працівникам;
- працівникам бюджетних навчальних закладів, які не є педагогічними або науково-педагогічними працівниками.
Розмір допомоги становить не більше одного посадового окладу. Але якщо людина працює на посаді в органах місцевого самоврядування, то оздоровчі виплати становлять суму середньомісячної зарплати.
Для отримання виплат на оздоровлення працівник установи обов'язково йде у щорічну основну відпустку або планує використати її частину.
Однак важливий нюанс полягає в тому, що рішення про надання виплати погоджує роботодавець, тому людині необхідно написати дві заяви:
- на щорічну відпустку;
- на отримання матеріальної допомоги.
Нагадаємо, Фокус писав про те, як нараховуватимуть пенсію з 2025 року. Щоб полегшити навантаження на держбюджет під час стрімкого зростання пенсій, законодавці запровадили спеціальний коефіцієнт фінансової стійкості, зазначено в проєкті закону.
Також ми розповідали, скільки стажу потрібно, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років. До 2028 року мінімуми стажу для тих, хто хоче піти на пенсію в 60 і 63 роки, щорічно зростатимуть.