ЄС на роздоріжжі: Умланд про виклики європейській солідарності
ЄС на роздоріжжі: Умланд про виклики європейській солідарності

ЄС на роздоріжжі: Умланд про виклики європейській солідарності

Європейський Союз стоїть перед складним завданням: як зберегти єдність і спільні цінності, на яких базується блок. Позиція Словаччини та Угорщини стає тестом на міцність для європейської солідарності та здатності протистояти внутрішнім і зовнішнім викликам.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

Словаччина опинилася в центрі уваги через антизахідні настрої, що зростають, та політичні дії керівництва країни, які викликають питання у партнерів. Ситуація стала особливо гострою на тлі нещодавнього візиту прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Володимира Путіна, що викликало критику з боку України та занепокоєння в Європі.

Умланд зазначив, що ці події демонструють ширшу тенденцію, характерну для багатьох країн, де посилюються антизахідні та антидемократичні настрої.

"Ці антизахідні тенденції, які є в багатьох країнах світу, не тільки Європи, в чомусь пов’язані з долею путінського режиму. І тому війна, яку веде Україна, — це також оборона західних демократій від цих антидемократичних сил", — підкреслив аналітик.

Європейський Союз, побудований на основі цінностей демократії, свободи та прав людини, стикається з викликом, коли окремі країни відходять від цих принципів. Ситуація зі Словаччиною та Угорщиною, де також спостерігається відхід від демократичних стандартів, ставить під сумнів здатність ЄС справлятися з такими кризами.

"Устрій Європейського Союзу не підходить для такого роду конфронтації. ЄС виходить з того, що всі його члени дотримуються певних цінностей і будуть слідувати загальноєвропейській політиці, а не проводити окрему, суперечливу політику", — зазначив політолог.

Проблема полягає й у відсутності дієвих інструментів для виправлення ситуації.

"Якби зараз Словаччина або Угорщина були б тільки кандидатами, ймовірніше, вони не стали б членами Європейського Союзу. І зараз перед ЄС стоїть проблема, що ці країни вже є членами союзу, а інструментів для того, щоб скоригувати їхній зовнішньополітичний курс або навіть виключити з Європейського Союзу, немає, або їх дуже важко застосувати", — констатував Андреас Умланд.

Теги за темою
Євросоюз Угорщина
Джерело матеріала
loader