Провайдери отримують листи про зміну власності каналів Viasat. Нацрада вважає, що вони самі мають перевірити чи канали відповідають критеріям розповсюдження в Україні
Провайдери отримують листи про зміну власності каналів Viasat. Нацрада вважає, що вони самі мають перевірити чи канали відповідають критеріям розповсюдження в Україні

Провайдери отримують листи про зміну власності каналів Viasat. Нацрада вважає, що вони самі мають перевірити чи канали відповідають критеріям розповсюдження в Україні

«Закон України «Про медіа» ніяким чином не обмежує розповсюдження в Україні каналів, що мають європейське походження. Він також не покладає жодного обов’язку щодо відстеження такого походження на Національну раду», - вважають у Нацраді.

Частина українських провайдерів отримали листи про зміну власності юридичної особи міжнародних каналів Viasat (V World North Europe, яка торік отримала реєстрацію в Естонії). Про це повідомили джерела «Детектор медіа».

V World North Europe є дочірньою компанією британської Viasat World Limited. Цю компанія отримала реєстрацію у Естонії після того як вступив в дію закон «Про медіа». Бо відповідно до  його норм, провайдери без реєстрації в Україні можуть транслювати лише канали із держав-членів Європейського Союзу.

Однак після цього торік медійний регулятор Національна рада з питань телебачення та радіомовлення застерігала провайдерів від трансляції каналів Viasat.

5 квітня 2023 року Viasat World повідомив провайдерів про зміну власності в українського дистрибутора компанії ТОВ «Віасат Україна». Компанія сказала, що подала всі необхідні документи для включення до переліку каналів Epic Drama, Viasat Kino, Viasat Kino Action, Viasat Kino Comedy, Viasat Kino World, Viasat Explore, Viasat History,  Viasat Nature. Керівник Viasat World висловив переконання, що тепер регулятор має підтвердити те, що канали компанії можуть відновити свою трансляцію на платформах.

 У листах, які надали «Детектор медіа» джерела з провайдерів йдеться, що остаточним бенефіціаром Viasat World  є президентка компанії Ірина Гофман.

«Детектор медіа» звернувся до керівниці відділу з продажів «Viasat Україна» Тетяни Кремень з проханням прокоментувати цю інформацію, однак поки не отримав відповіді.

Також ДМ звернувся до Нацради з питанням чи впливає зміна власності міжнародних каналів на їх трансляцію в Україні і чи не має регулятор застережень та інформації про зміну власності каналів Viasat. У відповідь перший заступник голови Валентин Коваль сказав: «Закон України «Про медіа» ніяким чином не обмежує розповсюдження в Україні каналів, що мають європейське походження. Він також не покладає жодного обов’язку щодо відстеження такого походження на Національну раду. Провайдери програмних послуг перед додаванням каналів до пакетів мають самі пересвідчитися, чи той чи інший канал має європейське походження, а також відповідає іншим критеріям, що встановлені законодавством для іноземних каналів, що розповсюджуються в Україні».

Правовласник згаданих каналів Viasat World повідомив партнерам, що не має жодних корпоративних чи комерційних зв’язків з Росією. Компанія каже, що про ці зміни інформувала Нацраду.

31 березня 2023, коли набрав чинності Закон «Про медіа», великі провайдери почали відключати канали Viasat World.

5 квітня 2023 Viasat World повідомив провайдерів про зміну власності в українського дистрибутора компанії ТОВ «Віасат Україна». Компанія сказала, що подала всі необхідні документи для включення до переліку каналів Epic Drama, Viasat Kino, Viasat Kino Action, Viasat Kino Comedy, Viasat Kino World, Viasat Explore, Viasat History,  Viasat Nature. Керівник Viasat World висловив переконання, що тепер регулятор має підтвердити те, що канали компанії можуть відновити свою трансляцію на платформах.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader