Ви знали, що Київ, місто з мільйонами квадратних метрів нерухомості, за три роки заробило на її оренді лише 109 мільйонів гривень? Ні, це не помилка – просто чиновники віддають приміщення за ціною, яку навіть кімнату на околиці не знімеш.
Один із таких прикладів – Андрій Гудзь, директор Департаменту комунальної власності Києва, який ось уже 10 років керує розподілом міської нерухомості.
За час роботи Ґудзя столиця втратила мільйони гривень:
- Кінотеатр "Київ" 10 років залишався в оренді безкоштовно. Втрати бюджету – 22 мільйони гривень.
- Приміщення на Стрілковій площею 119 м² продали за якісь 300 тисяч гривень.
- Тенісні корти на Повітрофлотському проспекті , реальна вартість яких 75 млн грн, "пішли" за ціною в 5 разів нижчою від ринкової.
І це ще не все. Гудзя підозрюють у "виводі" 180 млн грн через фіктивні закупівлі реагентів для водоочищення.
Згідно з розслідуванням BlackBox OSINT, доходи Гудзя та його дружини Юлії не збігаються з їх витратами.
- У 2019 році сім'я заробила 26,2 тисяч доларів, але Юлія купила новий Subaru Outback за 40 тисяч доларів.
- Їхня 70-річна теща – пенсіонерка – якимось чином стала власницею двох елітних квартир в Одесі загальною вартістю півмільйона доларів.
Незважаючи на шість кримінальних справ та збитки бюджету понад 600 мільйонів гривень, Гудзь продовжує працювати.
Департамент комунальної власності міста Києва не раз опинявся у центрі гучних скандалів
На його співробітників припадає не лише безліч кримінальних справ, а й неймовірні історії про багатство, яке не відповідає їхнім офіційним доходам.
Перший заступник Ґудзя – Олег Шмуляр, перебуває вже 30 років на держслужбі і при цьому живе як успішний бізнесмен. Проте він є фігурантом справи про незаконне звільнення орендаря від плати за приміщення на вулиці Івана Франка, 26Б.
Також у 2019 році у центрі Києва він продав історичний "Будинок автора" (1,4 тисячі м²) за 44,5 мільйона гривень. А купила його компанія, пов'язана із братом мера Києва – Володимиром Кличком. Збіг? Навряд.
За роки роботи у держслужбі родина Шмуляра змогла накопичити чотири квартири, шість земельних ділянок та навіть будинок в елітних районах. Наприклад, у 2022 році його дружина купила гараж у Києві за 300 тисяч гривень, при цьому її дохід становив лише 37 тисяч гривень.
Дочка Олега Шмуляра, Марія, працюючи у комунальному підприємстві, організувала тендери на капітальний ремонт кінотеатру "Краків" на 123 мільйони гривень, а переможцями регулярно виявлялися компанії з одним і тим самим засновником. Підсумок – кримінальна справа за фактом викрадення.
Сьогодні Марія Шмуляр працює в Агентстві оборонних закупівель, де теж займається тендерами, які, хоч як це дивно, теж закінчуються скандалами.
Бухгалтери будують палаци
Тетяна Грицай, головний бухгалтер департаменту, разом із чоловіком-водієм Дмитром, офіційно заробила за два роки близько 40 тисяч доларів. Однак на ці гроші сім'я змогла збудувати будинок за 170 тисяч доларів.
Водії купують квартири за "казковими" цінами
Особистий водій першого заступника Шмуляра – Сергій Згуровець, теж виявився далеко не бідною людиною. Офіційно заробляючи копійки, він із дружиною купив квартиру у Києві. У декларації її вартість зазначена як 46 тисяч доларів, хоча ринкова ціна такої нерухомості – до 110 тисяч доларів.
У результаті всі ці роки департамент комунальної власності Києва залишається в центрі корупційних скандалів, а кияни продовжують жити з розумінням того, що їхні гроші йдуть на нечесні угоди і надто дороге життя чиновників.
Раніше ми писали, чи зберуть житло без реєстрації? Адвокат відповів на головні запитання українців
Крім того, Знай.ua повідомляв, судам Києва виділять 100 мільйонів із фонду оборони – це пріоритет