У Швейцарії набрав чинності закон про заборону носіння паранджі
У Швейцарії набрав чинності закон про заборону носіння паранджі

У Швейцарії набрав чинності закон про заборону носіння паранджі

У Швейцарії набрав чинності закон про заборону носіння паранджі

Ініціативу «анти-бурка» було схвалено 51,2% швейцарських виборців ще у березні 2021 року.

Швейцарська заборона на носіння паранджі в громадських місцях, широко відома як «заборона на носіння паранджі», набула чинності 1 січня. Про набуття чинності спірного закону повідомило швейцарське Swissinfo.ch.

Ініціативу «анти-бурка» схвалили 51,2% швейцарських виборців ще в березні 2021 року, проте прихильники носіння жінками паранджі, які живуть у Швейцарії, біженці та прихильники носіння жінками паранджі, які стали вже громадянами Швейцарії, і мусульманські асоціації різко виступали проти того, щоб цей закон набув чинності.

Пропозиція про ухвалення цього закону була ініційована тією самою групою, яка 2009 року організувала заборону на будівництво у Швейцарії нових мінаретів - щоб уникнути «ісламізації» європейської країни.

Порушення можуть бути покарані штрафом у розмірі до 1000 швейцарських франків (близько 1144 доларів США) - і тепер це не тільки обіцянки.

Швейцарія приєдналася до п'яти інших європейських країн, включно із сусідніми Францією та Австрією, запровадивши таку заборону. Винятки із закону включають носіння покриття обличчя з міркувань безпеки, погоди або здоров'я. Це також буде дозволено в художніх і розважальних цілях, крім того, заборона не поширюється на літаки, дипломатичні та консульські установи. У місцях відправлення культу та інших священних місцях особи можуть бути закриті, заявив уряд.

Європейські країни одна за одною починають ухвалювати закони про заборону носіння паранджі в громадських місцях. Велика кількість біженців з мусульманських країн поступово перетворює відкриті світові європейські країни на обмежений простір для жінок - саме цьому в Європі намагаються протистояти, стверджуючи: ви приїхали в наш дім - поводьтеся відповідно до наших правил.

Нижня палата парламенту Нідерландів також раніше ухвалила закон про заборону носіння паранджі та нікабу в громадських місцях.

За появу в одязі, що закриває обличчя, в установах, громадському транспорті, школах і лікарнях, передбачено штраф у розмірі до 400 євро. Цей закон має схвалити верхня палата парламенту - сенат, передає українська редакція Deutsche Welle.

Паранджа - мусульманське вбрання, яке приховує все тіло жінки, включно з обличчям, нікаб приховує тільки обличчя. За даними місцевої влади, паранджу або нікаб у Нідерландах носять у громадських місцях близько ста жінок.

Джерело матеріала
loader
loader