Про це він розповів у своєму блозі.
Як нагадує експерт, росія дуже часто розв'язувала ці газові війни, наприклад, 2008-2009 рік, була дуже холодна зима, Болгарія мерзла, Словаччина мерзла, терміново Тимошенко літала до путіна домовлятися... Зараз же, констатує він, ініціатором припинення транзиту виступила Україна , і вона поставила крапку у цьому питанні, але інша справа – що буде далі.
«Чи знищуватиме росія ГТС? Вона тепер може вже бомбити її, бо з першого дня (ред. – повномасштабної війни) не бомбила газотранспортну систему. Чи вона зберігатиме її в надії, щоб на мирних переговорах (колись вони ж будуть) домовитися про поновлення транзиту?», - розмірковує Вадим Карасьов.
Якщо дивитися глобально, розповідає він, то тепер Туреччина перебирає на себе функцію енергетичного хаба, по Турецькому потоку вона качає туркменський, азербайджанський газ і частину російського. Залишається питання, констатує експерт, Словаччини та Придністров'я, у останнього взагалі ситуація вийшла з-під контролю.
«Обіцяють, що приватні споживачі не відчують підвищення тарифів на газ, але підприємства, бізнес, інфраструктура? Отже, збільшаться витрати виробництва, ціни збільшаться, буде тарифна інфляція. Тарифна інфляція завжди в Україні була великою через підвищення витрат виробництва та енергетичну складову. Ну, головне тут – геополітика», - підсумовує Вадим Карасьов.