Як передає Укрінформ, про це повідомив керівник секретаріату робочої групи з питань взаємодії із засобами масової інформації та родичами оборонців України Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко в інтерв’ю Арміяінформ.
«Ми зіткнулися з тим, що на нашу телефонну лінію для проєкту «Хочу жить» почали звертатися родичі безвісти зниклих російських солдатів: хотіли з’ясувати долю близької людини. І ми виділили для цього спочатку телефонну лінію, а потім зрозуміли, що це окремий проєкт, і він досить масштабний. Сьогодні ми можемо констатувати, що кількість безвісти зниклих, стосовно яких ми отримали запити, — понад 50 000 росіян. І це тільки ті, які не бояться звертатися до нас», - сказав він.
Охріменко додав, що за підрахунками українських військових, у росіян загалом понад 100 тисяч безвісти зниклих, і не враховуючи тих, про кого відомо, що вони загинули.
«Дуже багато безвісти зниклих росіян розкидані по наших полях, їхні рештки розносять собаки. Їхня ідентифікація для РФ є нецікавою», - зазначив він.
За словами Охріменка, завдяки проєкту «Хочу найти» тепер можна в цифрах показати світовій спільноті, як саме організована робота у РФ із громадянами своєї країни, що вони не зацікавлені в тому, аби визнавати їх загиблими, щоб виплачувати відповідну грошову підтримку для свого населення. «Їм вигідно вважати військових безвісти зниклими. Командири продовжують за них отримувати грошове забезпечення. Родині нічого не надходить», - констатував він.
Як повідомлялося, загальна чисельність російських військових, які здалися у полон у рамках проєкту «Хочу жить»,становить майже батальйон. Чисельність сучасного батальйону сягає від 400 до 800 військових.