Вступ у спадщину: адвокат розповів, в якому випадку квартира може перейти державі
Вступ у спадщину: адвокат розповів, в якому випадку квартира може перейти державі

Вступ у спадщину: адвокат розповів, в якому випадку квартира може перейти державі

У випадку, якщо спадкоємці в Україні не вступають у спадщину, територіальна громада може отримати право на майно, зокрема на квартиру, яка не була прийнята.

Про це у коментарі УНІАН розповів колишній депутат Київоблради та адвокат Роман Сімутін. За його словами, органи місцевого самоврядування можуть навіть намагатися незаконно розпоряджатися таким майном до рішення суду.

Згідно з законодавством, спадкоємці мають шість місяців для того, щоб подати заяву на прийняття спадщини до нотаріуса після смерті спадкодавця. Це стандартний термін для відкриття спадкової справи. Якщо спадкоємець не зміг зробити це вчасно через поважні причини, наприклад, через хворобу, виїзд за кордон або бойові дії, суд може надати додатковий час для подачі заяви, навіть через кілька років після смерті спадкодавця. Але виїзд за кордон не є автоматично достатньою підставою для продовження терміну.

Якщо спадкоємці не звертаються до нотаріуса протягом зазначених шести місяців, місцева влада має право звернутися до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою. Це означає, що майно може стати власністю територіальної громади, але не раніше ніж через рік після смерті спадкодавця.

"У практиці трапляються випадки, коли місцева влада рішенням виконкому передає квартиру у тимчасове користування, а потім звертається до суду. Це не передбачено законом. Закон визначає, що для збереження майна вживати заходів щодо його охорони має нотаріус", - додає адвокат.

Проте, якщо в процесі судової тяганини з'являється спадкоємець, який заявляє про своє право на спадщину, він може бути залучений до судового процесу як зацікавлена особа. У такому випадку суд може зупинити справу про визнання спадщини відумерлою та надати спадкоємцю додатковий термін для прийняття спадщини. Якщо додатковий строк буде надано, орган місцевого самоврядування не зможе отримати право на спадщину.

Якщо ж спадщина вже була визнана відумерлою, і пізніше з'явився спадкоємець, він може подати позов про повернення майна. Однак процес повернення може бути складним, і залежатиме від обставин, зокрема, від того, коли саме спадкоємець дізнався про спадщину і чому він пропустив термін для вступу в спадщину.

Останні новини України:

Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.

Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.

Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader