![Газова суперечка з Україною може стати політичною загрозою для Роберта Фіцо – DW](https://thumbor.my.ua/J5umKY9R-fWsG6Vq01mRfupBrvs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F921894d5f7ff4063973d8ce4254d7a95.jpg)
Газова суперечка з Україною може стати політичною загрозою для Роберта Фіцо – DW
Про це розповідає 24 Канал з посиланням на DW. За інформацією видання, поставки газу в Словаччину незабаром можуть стати не лише економічною, а й політичною проблемою для прем'єр-міністра Роберта Фіцо.
Газовий конфлікт з Україною може похитнути владу Фіцо
За словами аналітиків, Фіцо активно використовує припинення транзиту російського газу через Україну як аргумент для підтримки своєї проросійської позиції, звинувачуючи Київ у "односторонньому рішенні", яке, за його словами, завдало значних втрат бюджету країни.
Однак, як вважають експерти, головною причиною таких погроз є не лише енергетичні питання, а й серйозна внутрішньополітична криза.
З жовтня 2024 року словацька коаліція, яку очолює Фіцо, перебуває в постійній напрузі після того, як фракцію Словацької національної партії покинули проросійські і націоналістичні депутати.
Внаслідок цього коаліція втратила стабільність і має більшість лише в один голос. Більш того, партія Hlas, яка є другою за величиною в коаліції, почала відкрито критикувати правопопулістський курс Фіцо і погрожує вийти з уряду.
Тому не виключено, що газова суперечка стане каталізатором для можливих дострокових парламентських виборів у Словаччині.
Поки що неясно, чи виконає Фіцо свої погрози щодо України. Однак, на думку DW, найбільше загрозу Словаччині становить не енергетична криза, а політична нестабільність. Саме питання газу може стати вирішальним у політичному майбутньому прем'єра.
До слова, словацька компанія SEPS продовжить постачати електроенергію Україні, незважаючи на тиск з боку прем'єр-міністра Роберта Фіцо, виконуючи всі умови чинного контракту.
Контракт на постачання електроенергії продовжено на 12 місяців, що дозволяє постачати до 150 мегаватів, а обсяг експорту за 11 місяців минулого року сягнув 2,43 терават-години.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)