Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Як зазначається, кілька груп протестувальників провели акції біля офіційної резиденції Юна, термін дії ордера на арешт якого спливає опівночі за місцевим часом у понеділок. Одні мітингувальники закликали до негайного арешту відстороненого президента, інші ж виступали проти цього.
Лідер Корейської конфедерації профспілок Ян Гьон Су заявив, що «ми повинні відновити основу нашого суспільства, покаравши президента, який знехтував конституцією».
Натомість прихильники Юна тримали плакати з написами «Ми будемо боротися за президента Юн Сок Йоля», а також Stop the Steal («Зупиніть крадіжку») - ця фраза була популяризована прихильниками Дональда Трампа після його поразки на президентських виборах у 2020 році.
Подібні мітинги за участю десятків тисяч людей відбулися й у суботу. Поліція намагалася розігнати представників KCTU, які перекрили дороги. Двоє протестувальників були затримані за звинуваченням у нападі на поліцейських.
Yonhap зазначає, що Західний окружний суд Сеула у неділю відхилив скаргу адвокатів Юна, які вимагали визнати недійсними судові ордери на його затримання та обшук президентської резиденції.
Як повідомляв Укрінформ, 3 січня слідчі Державного агентства боротьби з корупцієюРеспубліки Корея (CIO) призупинили виконання ордеру на арешт відстороненого президента Юн Сок Йоля після п'ятигодинного протистояння із його охороною в резиденції.
Юн грудня втретє не з’явився на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану. Після цього суд видав офіційний ордер на його затримання.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня 2024 року оголосив про запровадження воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.
Були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.
Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.
14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юна.
Фото: Yonhap