У неділю, 5 січня, колони фермерів спробували заблокувати дороги навколо французького Парижа на знак протесту проти того, що вони називають "недобросовісною конкуренцією з-за кордону" та "надмірним регулюванням".
Як розповіли журналісти, фермери з Франції очолили загальноєвропейські протести на початку 2024 року, але протягом року демонстрації зійшли нанівець.
Однак крок, зроблений минулого місяця ЄС та південноамериканськими країнами, що входять до блоку МЕРКОСУР, щодо оголошення принципової домовленості про угоду про вільну торгівлю, надав нового імпульсу французьким фермерам, які виступають проти.
Відтак, 5 січня колони фермерів спробували заблокувати дороги навколо Парижа на знак протесту.
C'est pas comme si les agriculteurs et les éleveurs n'avaient pas prevenuent....
De tout cœur avec eux #Agriculteurs.
EnColère pic.
– Hugo (dit le Dabe) 🇨🇵 (@Hugo.
Leroy87) January 5, 2025.
Pendant ce temps-là, à Paris, les flics embarquent les agriculteurs de la Coordination Rurale qui réclament toujours des mesures concrètes pour mieux vivre de leur profession.
C’est la France de Macron.
🎥@CLPRESSFR #Agriculteurs.
EnColère #MacronDémission pic.
– Casper (@zairker) January 5, 2025.
Розлючені фермери погрожують заблокувати доступ до столиці, а у відповідь на це префектури поліції Парижа і Валь-де-Марна заборонили "всі неоголошені зібрання" в центрі Парижа і біля ринку Рунгіс з 18:00 неділі, 5 січня, до полудня понеділка, 6 січня.
Як передає телеканал, французькі фермери залишаються незадоволеними регулюванням, яке, за їхніми словами, б'є по їхніх прибутках.
"Вони не розуміють рівня страждань і біди, через які зараз проходять фермери", – заявила Амелі Реб'єр, віце-президент сільськогосподарської профспілки Co-ordination Rurale.
🔴 En Direct.
🟠 Les premiers tracteurs arrivent à Orveaux à seulement 1 heure de Paris !.
La mobilisation s'intensifie !#Agriculteurs.
EnColère #Coordination.
Rurale pic.
Представники сільськогосподарських профспілок мають зустрітися з прем'єр-міністром Франції Франсуа Байру 13 січня, щоб висловити свою стурбованість.
Ця угода викликає невдоволення деяких країн-членів, як наприклад Франції та Польщі.
Також її негативно сприймають європейські фермери.
Зокрема, це один з ключових пунктів останніх протестів французьких та польських фермерів.