Про це повідомив Відділ комунікації Нацполіції, передає Укрінформ.
«Під час окупації міста Ізюм двоє місцевих мешканців влаштувалися до незаконно створених органів тимчасової окупаційної адміністрації Ізюмського району. На посадах зловмисники перебували з травня по вересень 2022 року», - зазначається у повідомленні.
Зокрема, слідчі встановили, що 47-річний чоловік обійняв пост «директора» комунального підприємства Вохр «ЮГ», а другий 52-річний підозрюваний добровільно обійняв пост «начальника відділу охорони» тієї ж установи.
За інформацією слідства, фігуранти мали у підпорядкуванні працівників комунального підприємства, керували їхніми діями та видавали вказівки на формування наказів про призначення на пости працівників, списків співробітників, бланків різного типу.
«Правопорушники збирали та проводили наради співробітників, а також брали участь у нарадах в окупаційній військово-цивільній адміністрації держави-агресорки. Напередодні звільнення міста Ізюм правопорушники втекли до країни-агресора», - йдеться у повідомленні.
За цим фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційнадіяльність) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Як повідомлялося, окупаційна чиновниця з Криму отримала підозру у колабораційній діяльності, їй загрожує до 10 років ув'язнення.
Фото ілюстративне