У WSJ назвали найбільший "подарунок", який Нетаньягу зробив Байдену
У WSJ назвали найбільший "подарунок", який Нетаньягу зробив Байдену

У WSJ назвали найбільший "подарунок", який Нетаньягу зробив Байдену

У WSJ назвали найбільший "подарунок", який Нетаньягу зробив Байдену

Ізраїльський лідер забезпечив кращу спадщину для президента США, проігнорувавши його поради.

Найбільшим подарунком Беньяміна Нетаньягу Джо Байдену стало те, що він зробив так, щоб близькосхідна спадщина американського президента, який залишає посаду, виглядала набагато кращою, ніж вона є насправді, зазначає Вільям МакГерн, член редакційної колегії The Wall Street Journal.

Все почалося з того, що Нетаньягу відправив сухопутні війська в Газу, щоб розгромити ХАМАС, який здійснив терористичну атаку на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Пізніше він відправив Армію оборони Ізраїлю в Рафах на кордоні з Єгиптом — ключовий пункт постачання зброї для ХАМАСу.

Потім він зосередився на "Хезболлі" в Лівані, яка почала обстрілювати Ізраїль 8 жовтня. Ізраїль знищив лідерів терористів у Тегерані, Дамаску і Бейруті. Останнім часом Ізраїль воює з хуситами, ще одним іранським маріонетковим угрупуванням, яке діє з території Ємену і також воює з ВМС США.

Байден виступав проти майже всіх цих дій. Тим не менш, він отримує вигоду від Близького Сходу, який починає виходити з-під впливу рішень Нетаньягу. ХАМАС був розгромлений. Так само як і "Хезболла". Режиму Асада в Сирії більше немає, а ізраїльтяни знищили більшість сирійських запасів стратегічної зброї, щоб вони не потрапили до рук радикальних джихадистів, пов'язаних з Аль-Каїдою та Ісламською державою.

"Ми знаємо, що  Байден розуміє, який подарунок йому зробили — тому, що зараз він намагається приписати собі цю заслугу. Він робить це, попри те, що перемоги Нетаньягу ніколи б не прийшли, якби він прислухався до порад Байдена", — вважає редактор.

Деякі члени команди Байдена зараз визнають очевидне. Державний секретар Ентоні Блінкен заявив в інтерв'ю для The New York Times, що "коли між Сполученими Штатами та Ізраїлем виникала публічна різниця в поглядах, і з'являлося враження, що тиск на Ізраїль зростає, ми бачили це: ХАМАС відмовлявся від угоди про припинення вогню та звільнення заручників".

"Результатом військової політики Нетаньягу став Близький Схід, який на момент відходу Байдена був набагато більш обнадійливим, ніж на момент його приходу. Послаблення Ірану, підрив діяльності ХАМАСу та "Хезболли", а також втрата Іраном держави-клієнта в Сирії змінили статус-кво на краще", — пише репортер.

Раніше ми зазначали, що США планують продати Ізраїлю зброї на 8 млрд доларів. Угода включає боєприпаси для винищувачів і ударних вертольотів. Ймовірно, це буде останній продаж американської зброї ізраїльтянам за часів адміністрації Джо Байдена.

Джерело матеріала
loader
loader