За останні вісім років ринок кібербезпеки в Україні збільшився в чотири рази і станом на 2024 році оцінюється у $138 мільйонів. Найбільші темпи зростання на українському ринку демонструють хмарна безпека, захист даних та захист кінцевих точок. Про це йдеться в огляді ринку кібербезпеки, який опублікувала Асоціація IT Ukraine з посиланням на результати дослідження DataDriven Research&Consulting.
Світовий ринок кібербезпеки за підсумками 2024 року оцінюється у $186 млрд, і на частку України припадає менше ніж 1%. Проте, саме Україна зараз випереджає інші країни в кіберекспертизі завдяки роботі в R&D сегменті та є трендсеттером ринку кібербезпеки, стверджують в Асоціації IT Ukraine. Згідно з прогнозами, до 2029 року український кіберринок зросте на 50% і сягне $209 млн.
Серед сильних сторін українського ринку кібербезпеки автори дослідження виділяють унікальний досвід протидії кіберзагрозам, який дозволяє Україні ділитися інформацією з міжнародними партнерами; зростаючу цифровізацію у державному і приватному секторах, що стимулює попит на продукти і послуги кібербезпеки; міжнародну підтримку, включаючи гранти від США та ЄС.
Слабкі сторони ринку — відсутність систематичного фінансування через воєнні ризики і низьку обізнаність у сфері кібербезпеки; фрагментація пропозицій на ринку, зокрема відсутність співпраці між стартапами, недовершене правове регулювання.
«Повномасштабне вторгнення Росії спровокувало різке зростання кібератак в Україні, що викликало потужний попит на інноваційні та автоматизовані рішення у сфері кібербезпеки. Український ринок став полем постійних атак російських хакерських угруповань, які найчастіше націлюються на державні установи, об'єкти оборонно-промислового комплексу, телекомунікації, фінансовий сектор та енергетику», — йдеться у дослідженні.
Україна не лише дає відсіч цим загрозам, а й формує глобальні тенденції у кіберзахисті. Завдяки активній діяльності у сфері R&D Україна випереджає інші держави в експертизі кібербезпеки.
Дослідження DataDriven Research&Consulting було проведено за ініціативи підкомітету з кібербезпеки EBA та CyberTech комітету Асоціації IT Ukraine за сприяння Аспен Інституту Київ, що реалізує Програму «Діалог про кібербезпеку», та підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Нагадаємо, 19 грудня 2024 року відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час. Унаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово призупинено роботу єдиних та державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України. Т. в. о керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов повідомив, що за кібератакою на реєстри Мін’юсту стоять російські спецслужби, зокрема хакерське угруповання, пов'язане з Головним управлінням Генерального штабу ЗС РФ.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.