У Мінагрополітики визначили пріоритети діяльності на 2025 р
У Мінагрополітики визначили пріоритети діяльності на 2025 р

У Мінагрополітики визначили пріоритети діяльності на 2025 р

В Мінагрополітики відбулася апаратна нарада під головуванням Міністра  Віталія Коваля. Участь у засіданні взяли перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступники Міністра Оксана Осьмачко, Людмила Шемелинець, Денис Башлик, державний секретар Олександр Бірюков, керівники профільних підрозділів. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Учасники  наради обговорили підсумки роботи Мінагрополітики за 2024 рік та визначили основні завдання на 2025 рік.

Віталій Коваль наголосив, що ключові завдання Мінагрополітики – формування державної політики в агросекторі та забезпечення внутрішньої та міжнародної продовольчої безпеки.

«Сьогодні важливо розвивати вертикальні та горизонтальні зв’язки на різних рівнях: від центральних органів виконавчої влади до аграрних асоціацій та фермерських господарств. Наша сила – в єдності. А результат роботи Мінагрополітики – це результат країни загалом», – зазначив Віталій Коваль.

Міністр повідомив, що серед пріоритетів діяльності в 2025 році – євроінтеграція, розмінування сільськогосподарських земель та повернення їх в обробіток, цифровізація, розвиток агропереробки, підтримка малих та середніх фермерів, особливо на прифронтових територіях, розвиток тваринництва, рибної галузі та меліорації. Також Віталій Коваль підкреслив необхідність будівництва овочесховищ для зміцнення продовольчої безпеки та розвиток галузі біоенергетики для забезпечення енергонезалежності країни.

Учасники засідання також повідомили, що в 2024 році Мінагрополітики затвердило Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року, ухвалено важливий євроінтеграційний закон про Державний аграрний реєстр, в якому вже зареєстровано понад 180 тисяч користувачів. Крім того, запущена низка е-реєстрів, серед яких є-тваринництво, е-рослинництво.

Також понад 3,1 тис. фермерських господарств на деокупованих територіях, які обробляють до 120 га,  отримали 795,9 млн грн державної підтримки, а 2,3 тис. фермерів з фронтових і прифронтових територій отримали 1,5 млрд грн державної підтримки.



Перегляди: 0
Джерело матеріала
loader