В Угорщині продовжують скаржитися на рішення України припинити транзит російського газу. Будапешт не просто погрожував заблокувати українське членство в ЄС. Про це міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто написав у Facebook.
– Міністерство закордонних справ України досить агресивно відреагувало на його твердження про те, що після зупинки транзиту російського газу через українську територію ціни на газ у Європі зросли. При цьому він згадав, що у Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується заборонити транзит російського газу та нафти через Україну в період воєнного стану.
- Реальність така, що в ЄС держави-члени колективно та одноголосно ухвалюють рішення про прийняття нових членів. Інакше кажучи, кожна держава-член має проголосувати "за", - заявив міністр.
Він також додав, що кожна країна має право вирішувати, звідки і яким шляхом вона закуповує необхідні їй джерела енергії та "ніхто ззовні не має права голосу, не має права нав'язувати іншій країні дорожчі та менш надійні джерела енергії". За словами міністра, країна, яка укладає угоду про асоціацію з ЄС або навіть хоче стати її членом, зобов'язана робити внесок у енергетичну безпеку ЄС, надаючи транспортні маршрути. Тому закриття газових або нафтових маршрутів є неприйнятним і суперечить очікуванням, пов'язаним з інтеграцією до ЄС, стверджує угорський міністр.
- Після початку повномасштабної війни в Україні, коли більшість європейських країн намагалися зменшити рівень залежності від російського газу, Угорщина продовжувала укладати нові контракти з Росією.
- Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна може не лише зупинити експорт електроенергії до України, а й значно скоротити допомогу українським біженцям. Так, Словаччина, за його словами, "відповість" на припинення транзиту російського газу через українську територію.